Kunstenaar Kees Wennekendonk heeft de eer gekregen om het staatsieportret te maken van Aleid Wolfsen. Wennekendonk werd uiteindelijk zelf door Wolfsen gekozen na een strijd tussen verschillende kunstenaars. Voor het maken van het portret is 10.000,- euro vrijgemaakt. Dat leidde eerder tot ophef in de Utrechtse gemeenteraad.
Sinds 1903 is het normaal dat alle Utrechtse burgemeesters na beëindiging van de ambtstermijn, komen te hangen in de portretgalerij van het stadhuis. Na het indienen van een aantal proefschetsen bleven er in juli twee kandidaten over. Uiteindelijk is na een gesprek van Wolfsen met de twee kunstenaars Wennekendonk aangesteld. Voorwaarde om je te kandideren voor het portretteren van Wolfsen was dat je als kunstenaar in Utrecht zou wonen.
Om de oppositiepartijen tegemoet te komen werd uiteindelijk besloten om via deze open procedure een kunstenaar aan te stellen. Het staatsieportret van de oud-burgemeester is in het begin van 2015, samen met alle proefschetsen, te bewonderen op een expositie in het stadhuis.
2 Reacties
ReagerenDit is eigenlijk meer een opdracht voor Sophie Anastasia…
Als iemand mooie pakkende portretten kan maken is het Kees Wennekendonk! Zijn portretten van bekende Utrechters als Dick Bruna, Anton Geesink, Paul van Vlijmen zijn weergaloos treffend. Ik verwacht dat hij onze voormalige burgemeester ook gaat vangen, http://www.keeswennekendonk.nl/tekeningen/art21.html