Kunstenaars ‘In de Ring’ bij CBKU | De Utrechtse Internet Courant Kunstenaars ‘In de Ring’ bij CBKU | De Utrechtse Internet Courant

Kunstenaars ‘In de Ring’ bij CBKU

Kunstenaars ‘In de Ring’ bij CBKU

Als afsluiting van het project ‘Kunst moet rollen #2’ presenteren negen kunstenaars vanavond bij het Centrum Beeldende Kunst Utrecht (CBKU) hun plannen aan bedrijven en publiek. De kunstenaars werden gekoppeld aan een bedrijf of instelling om een verandering of een innovatie teweeg te brengen. Het programma is gericht op de kunstenaars van het CBK-Uitzendbureau, intermediairs die veranderingsprocessen begeleiden, genodigde bedrijven en organisaties, en belangstellenden. In een aantal stappen wordt toegewerkt naar matches tussen kunstenaars en bedrijven. 

In het najaar van 2011 huisvestte CBKU aan de Plompetorengracht een tijdelijk uitzendbureau voor kunstenaars als onderdeel van de door Elias Tieleman samengestelde tentoonstelling ‘Kunst moet rollen’. Zo’n 50 kunstenaars schreven zich in: van kunstenaars die een muurschildering wilden maken en grafisch ontwerpers, tot kunstenaars die aan de slag wilden met ‘een vraagstuk’ binnen een bedrijf. Voor editie 2 van ‘Kunst moet rollen’ werkt CBKU met Elias Tieleman aan een programma waarin kunstenaars worden gekoppeld aan een bedrijf of instelling; niet om iets leuks of ludieks te doen, maar om een verandering of een innovatie teweeg te brengen. De geselecteerde kunstenaars buigen zich over een echt probleem of vraagstuk van een bedrijf of organisatie. CBKU kent al langer een opdrachtenpraktijk in de publieke ruimte waarbij de kunstenaar wordt geselecteerd nadat een opdracht is geformuleerd. Voor ‘Kunst moet Rollen #2’ is dat principe omgedraaid: Wat kan de kunstenaar bieden? Kan hij zijn creatieve vermogen delen? Is hij in staat om inspiratie te bieden of juist te confronteren?  

De avond, die losjes gebaseerd is op het programma ‘Dragons’ Den’, wordt gepresenteerd door Jellie Brouwer. Kunstenaars Tabo Goudswaard, Anne Marie Durand (Balta) en Laura Visser bogen zich over een vraagstuk van Landschap Erfgoed Utrecht. Domenique Himmelsbach de Vries, Tamar Doedens en Juul Rameau zijn aan de slag gegaan met een vraag van Showprint. Oskar de Kiefte, Astrid Ritskes (Mevrouw ‘R’) en Marisa Rappard presenteren hun plan aan WeLL Design. De organisaties beslissen na de presentaties met wie ze verder het gesprek willen aangaan in een vervolgopdracht. Wie ‘In de Ring’ wil bijwonen kan zich nog aanmelden via info@cbk-utrecht.nl onder vermelding van ‘In de Ring’. De toegang bedraagt 5 euro (studenten 3 euro).

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).