Le Guess Who? uitgeroepen tot beste festival van Nederland | De Utrechtse Internet Courant Le Guess Who? uitgeroepen tot beste festival van Nederland | De Utrechtse Internet Courant

Le Guess Who? uitgeroepen tot beste festival van Nederland

Le Guess Who? uitgeroepen tot beste festival van Nederland

Het Utrechtse festival Le Guess Who? heeft een ‘IJzeren Podiumdier’ gewonnen tijdens Eurosonic/Noorderslag en mag zich daarmee het beste festival van Nederland noemen. De IJzeren Podiumdieren worden uitgereikt door door de Vereniging Nederlandse Poppodia en -Festivals (VNPF). De prijs voor beste festival ging eerder naar Lowlands en Into The Great Wide Open. 

Le Guess Who? wordt sinds 2007 georganiseerd. Begonnen als tweedaags event in Tivoli Oudegracht is het na zes jaar uitgegroeid tot een meerdaags festival met meer dan 140 optredens in de hele stad.

Het Utrechtse festival wint het IJzeren Podiumdier omdat het: “Een spannend stadsfestival is dat zijn oorsprong heeft in de bestaande podium infrastructuur, waar Le Guess Who? ook goed gebruik van maakt en deze daardoor versterkt. Le Guess Who? zorgt voor een goede festivalsfeer, heeft een topprogramma, thematisch hecht, goed gepositioneerd en een helder concept.” (bron: 3voor12.)

Prijs van collega’s
“Een IJzeren Podiumdier is een heel belangrijke prijs,” zegt Johan Gijsen, in het dagelijks leven programmeur bij Tivoli. Samen met Bob van Heur (onder andere Belmont Boekings) is Gijsen een van de initiatiefnemers van Le Guess Who?

“Een prijs als deze is zo belangrijk omdat je gekozen wordt door collega’s; alle clubs en festivals in Nederland. Het zijn vaklui die weten wat het is om een festival te organiseren. Daar mogen we trots op zijn. We doen het met een klein team, met weinig middelen, vanuit een idealistische gedachte en dan is het mooi dat Le Guess Who? in zes jaar tijd zo heeft kunnen groeien.”

Ander geluid
Met Le Guess Who? willen Van Heur en Gijsen een ander geluid laten horen. Gijsen:”Er is in de popmuziek zo veel meer dan dat wat je op de radio hoort. Op Le Guess Who? vind je artiesten die je normaal niet snel hoort, ze komen uit de underground en zijn minder toegankelijk. Dus het is mooi dat we zo’n groot publiek, ook uit het buitenland, weten te bereiken.”

Festival als bindingsfactor
Dit jaar organiseert Le Guess Who? ook weer ‘May Day’, een ‘voorzomerse festivaldag’. Wat kunnen we eind 2013 verwachten van de zevende editie? Gijsen: “We begonnen in 2008 met twee avonden in Tivoli Oudegracht. Nu werken we samen met zowat alle podia in Utrecht, maar ook platenzaken, barretjes, kledingzaken en galeries. Het festival is een soort bindingsfactor tussen locaties; de hele stad is betrokken. Dat willen we uitbreiden. En in 2014 is er natuurlijk het Muziekpaleis, dan kunnen we een flinke stap maken. Maar we blijven altijd een festival dat zich afspeelt in de binnenstad.”

Prijzen voor Hedon, Patronaat en Doornroosje/Merleyn
De IJzeren Podiumdieren worden sinds 1997 jaarlijks uitgereikt door de VNPF in de categorieën ‘beste directeur’, ‘beste programmeur’, ‘beste podium’ en ‘beste festival’. Beste poppodium werd dit jaar het Zwolse Hedon, Ide Koffeman (Patronaat, Haarlem) beste programmeur en Toine Tax (Doornroosje/Merleyn Nijmegen) beste directeur. Vorig jaar ging deze laatste prijs nog naar Margriet van Kraats, directeur van Tivoli.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).