‘Dit is het enige wat telt, lieverd, dat iemand meer in je ziet dan je wist dat er te zien was’, is de mooiste liefdeszin van Nederland. Dat blijkt uit een peiling van CPNB in aanloop naar de Boekenweek, die zaterdag van start gaat. De zin is afkomstig uit de roman ‘Een schitterend gebrek’ van de Utrechtse schrijver Arthur Japin.
De uitslag van de peiling werd gisteravond bekendgemaakt in het programma ‘Met het Oog op Morgen’ op NPO Radio 1. De peiling werd gehouden in het kader van het thema ‘Eerste liefde’ van de Boekenweek, die zaterdag van start gaat. Genodigden van het Boekenbal, waarmee de Boekenweek traditiegetrouw wordt geopend, werden gevraagd aan te geven wat zij de mooiste liefdeszin uit de Nederlandse literatuur vinden. Een speciaal comité selecteerde hieruit een top 10, die vervolgens is voorgelegd aan het Nederlandse publiek. Dat verkoos de zin van Japin boven die van de andere genomineerden.
Japin liet op de radio weten blij te zijn met de uitkomst van de peiling, hoewel hij toegaf dat hij de zin wel even op moest zoeken. “Ik wist niet waar de zin stond in het boek, anderen kennen mijn werk blijkbaar beter dan ik.” Volgens de auteur is de zin wat betreft stijl niet per se mooi of bijzonder. “Maar hij is wel kernachtig. Het is een zin die dicht bij me ligt, en dat is sowieso het geheim van dit soort dingen: als je dicht bij jezelf blijft, bij iets wat je zelf hebt ervaren, dan heb je de grootste kans dat mensen zich erin herkennen.”
Wil jij DUIC steunen en een set ansichtkaarten ontvangen met de beste foto’s uit het boek DUIC in 2021? Voor 7,95 euro krijg je twaalf kaarten, van elke maand in 2021 één ansichtkaart. Met de aanschaf van de kaarten heb je niet alleen een herinnering aan 2021 – om op te hangen, te bewaren of te versturen – maar steun je ook de lokale journalistiek in Utrecht.
11 Reacties
ReagerenIk vind het een draak van een zin
@Erin, fijn dat je je mening met ons deelt. Nu kan ik weer slapen.
@hoera: graag gedaan en welterusten
@Erin, sarcasme is je zeker vreemd. En een punt achter een zin ook!
Ik sluit me aan bij Erin. Het degraderen van de aanhoorder tot iemand die zelf-onbewust is en dat oordeel vervolgens ook nog bombarderen tot het belangrijkste, is in mijn optiek eerder de definitie van anti-liefde dan liefde. Dat is afschuwelijk.
@Erin: De zin die je niet wist dat zou komen.
Ik vind het een pracht van een draak.
Mooi hoor, de titel van dat boek alleen al. Gefeliciteerd.
Het is voor mij een zin die de kern van het mysterie verliefdheid blootlegt. Wederzijds zie je de ander voor meer dan face value. Het onderbewuste van de ander wordt ontplooit. En dat geeft vleugels. Je voelt je on top of the world. Daarom verlangt iedereen er naar. Het verdubbelt je mens zijn, je persona. Je voelt je eindelijk ‘gezien’. Het is niet om niet geweest.
Dat is het enige dat telt beste afkeurders, dat ik precies zie wat er bij jullie niet te zien is.
Geweldig dat zelfs zo’n bericht als dit nog intense negativiteit in de reaguurderspanelen weet op te roepen. Op de zolderkamer in Stadskanaal is het natuurlijk maar een eenzame bedoeling dus ergens snap ik het ook wel.
Met andere woorden , je bent lelijk maar daar kijk ik doorheen.