Er is een aanvullende subsidieregeling voor cultuur bij de gemeente Utrecht. De tweejarige regeling moet talentvolle kunstenaars en nieuwe culturele initiatieven meer mogelijkheden bieden.
De subsidie is bedoeld voor groei, continuïteit en professionalisering en een aanvulling op de huidige subsidiemogelijkheden voor cultuur. Het doel van de tweejarige regeling is het voor relatief nieuwe aanvragers makkelijker te maken om in aanmerking te komen voor meerjarige ondersteuning.
Er zou namelijk een kloof zijn tussen projectsubsidie en meerjarige subsidie. Voor de subsidieregeling is 0,3 miljoen euro beschikbaar. De gemeente hoopt daarmee minimaal zes organisaties te kunnen ondersteunen.
4 Reacties
ReagerenKijk, 300.000 euro voor “kunstenmakers”. Maar geen geld voor veel belangrijker zaken. Dat is Utrecht ten voeten uit.
Cultuur is ook zoiets als Beschaving.
Volgens de gemeente professionaliseer je door je hand op te houden.
Lees vandaag in de media dat ratten het seoulvirus en de pest verspreiden.
Ongediertebestrijding hoort in mijn ogen ivm de volksgezondheid eerst geregeld te worden door de gemeente alvorens men 300.000 euro extra subsidie verstrekt aan kunst en cultuur.
Eerst moet de basis zijn geregeld (veiligheid, volksgezondheid, welzijn, onderwijs, huisvesting) voordat cadeautjes kunnen worden uitgedeeld.