Pui op de Ganzenmarkt niet gesloopt, maar beschermd gemeentelijk monument | De Utrechtse Internet Courant Pui op de Ganzenmarkt niet gesloopt, maar beschermd gemeentelijk monument | De Utrechtse Internet Courant

Pui op de Ganzenmarkt niet gesloopt, maar beschermd gemeentelijk monument

Pui op de Ganzenmarkt niet gesloopt, maar beschermd gemeentelijk monument

Het Utrechts college heeft besloten de pui van het pand op Ganzenmarkt 6 aan te wijzen als beschermd gemeentelijk monument. In januari leek het er op dat de pui gesloopt moest worden. De nieuwe eigenaar van het pand achtte dat nodig om een nieuwe huurder te vinden.

Om het gebouw in huidige staat te behouden en te bestemmen als monument is een petitie gestart die door verscheidene bekende erfgoedorganisaties, hoogleraren architectuurgeschiedenis en architecten is ondertekend. Ook heeft de stichting Mart van Schijndel op internet vele reacties gekregen uit binnen- en buitenland als steunbetuiging voor het beschermingsverzoek.

De pui betreft een postmoderne pui uit 1986 naar ontwerp van de Utrechtse architect Mart van Schijndel. De pui zou het enige echte voorbeeld van postmodernisme in Utrecht zijn en ook landelijk van betekenis zijn. Mart van Schijndel had tot zijn overlijden in 1999 een architectenbureau in Utrecht. De stichting Mart van Schijndel zet zich in voor het behoud van het oeuvre van deze architect.

6 Reacties

Reageren
  1. rob van der hilst

    #HeelDom LOKV op de gevel: is dit de afkorting van…uh…. lokvOGEL (of zoiets)?? 🙂

  2. simpleisbetter

    LOKV = Landelijke Organisatie Kunstzinnige Vorming. Een toepasselijke gevel voor deze instelling. Het is ook een postmoderne weerspiegeling van de gevel van de Winkel van Sinkel. Dus terecht dat de pui een gemeentelijk monument wordt.
    Of is dit te elitair voor Utrecht?

  3. Leo Mesman

    Ik ben blij met dit besluit. Alle ware kunst is elitair, om ons op te heffen uit de dagelijkse beslommeringen. En, Rob, D66 is toch ook voor kunstonderwijs, hoop ik?

  4. waldorff

    Oh the horror!!!! Zo’n spuuglelijke pui tot momument verklaren! Had dat dan gedaan met een van ‘s mans gebouwen op de Uithof (die wel zijn gesloopt!)

  5. Jasper

    Huh? Ik begrijp het niet. Alles wat oud is wordt gesloopt in Utrecht inclusief mooie historie en een lelijke pui uit 1986 niet!?

  6. Maarten

    “De pui zou het enige echte voorbeeld van postmodernisme in Utrecht zijn en ook landelijk van betekenis zijn.”

    Ik kan me vergissen, maar volgens mij valt het Mart van Schijndelhuis (Pieterskerkhof 8) ook te rangschikken onder het postmodernisme, zie:

    http://www.joostdevree.nl/bouwkunde2/jpgp/postmodernisme_7_appartementen_mart_van_schijndel_www_architectuur_org.jpg

    Voor de mensen die zich verbazen over de monumentaliteit van de pui op de Ganzenmarkt kan het wellicht interessant zijn om het persbericht te lezen dat de Mart van Schijndel-stichting eerder dit jaar schreef:

    erfgoedstem.nl/verzet-tegen-dreigende-sloop-lokv/

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).