Vijf dagen vol met werk van jonge theatermakers. In navolging op de Voorjaars- en Najaarscollecties kiest Theater Kikker nu de donkere dagen van december om haar selectie van ‘jong’ en kwalitatief verrassend goed werk te presenteren. Wintercollectie 2012 biedt maar liefst tien voorstellingen in vijf dagen, omlijst door nagesprek of muziek. ‘De meeste makers zijn nog maar net afgestudeerd, maar hun werk is opvallend rijp en vormt bij elkaar gebundeld het juiste programma.’
Emke Idema opent op 11 december de vijfdaagse Wintercollectie van Theater Kikker met STRANGER, waarin de spanning wordt blootgelegd tussen de sociale norm en onze intuïtie. Na De ins en outs van het gat in je hoofd (eerder te zien in de Najaarscollectie 2010) creëert Emke Idema een levensgroot bordspel waarbij het publiek het verloop bepaalt. Het spel is vrolijk en bevrijdend, maar voortdurend loert de pijnlijke realiteit om de hoek. ‘Grote kunst’, volgens Het Parool en ‘helemaal van nu’. Ook de vervolgvoorstellingen beloven verrassend theater. In Rumoer gaat Anouke de Groot op zoek naar de kern van de rebel. In Liever Niet en Trip proberen zowel Freek Vielen als Sjaan Duinhoven zich, ieder op hun eigen manier, staande te houden in een met opinies bezaaide wereld. Maren Bjørseth vraagt in haar enscenering van Ibsens Een Poppenhuis naar de consequenties van de wereld waarin Nora leeft. Steigeisen deelt hun verbazing over methodes om iemand humaan (?!) te executeren in Lethal Inc. En voor wie dan nog problemen heeft: in SCHWRZKPF reist Ariadna Rubio Lleó met bezoekers mee tot in de krochten van onze verbeelding om antwoorden te zoeken. Hof van Eede trekt de twijfel naar een hoger niveau in Waar het met deze wereld naar toe gaat…. Joke Emmers bevrijdt in Damiët van de geldende norm, door die op te rekken tot het knapt. En in Parkin’son laat Giulio d’Anna zien dat het persoonlijke soms groter is dan de wereld zelf.
‘Dit zijn voor mij de juiste makers in deze Wintercollectie’, stelt Jolie Vreeburg, programmeur bij Theater Kikker. ‘De wereld staat in brand, deze makers warmen zich aan het vuur. Het zijn makers die blijven spelen en blijven zoeken naar wat juist is. Er gaan geruchten dat theater ‘as we know it’ ten ondergaat. Geloof jij ze?’ Ingrid Beer, verantwoordelijk voor publiciteit en marketing bij Kikker vult aan: ‘De Wintercollectie is ons eigen minifestival helemaal gewijd aan het nieuwe theatertalent van de toekomst. Dit is een project waar we zelf erg trots op zijn en het is ook precies een van de pijlers die belangrijk is voor Theater Kikker: een podium zijn voor jonge makers. Dit is uniek in Utrecht, maar eigenlijk ook binnen Nederland. Daarom proberen we zoveel mogelijk aandacht voor dit festival te genereren.’
De Wintercollectie bij Theater Kikker aan de Ganzenmarkt 14 vindt plaats van dinsdag 11 tot en met zaterdag 15 december. Voor meer informatie: seizoenscollecties.nl.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.