Eerder al in onze ‘Uittips’ en nu wat extra aandacht voor Utrechtse Koppen. Hoe ziet een typische Utrechtse kop eruit? Een leuke vraag waar Mike Roelofs en Rob van Scheers antwoord op hebben gezocht. Dit resulteerde in een boek dat vanavond wordt gepresenteerd in het Utrechts Centrum voor de Kunsten (UCK).
Het archetype van de authentieke Utrechter verdwijnt langzaam uit het Utrechtse straatbeeld, zoals dat overigens overal in de wereld onder invloed van demografische en sociologische ontwikkelingen gebeurt met ‘authentieke’ inwoners.
Herkenbaarheid
De Echte Utrechter herken je volgens de Utrechter Rob van Scheers – net als wijlen Rijk de Gooyer – aan het scherp gesneden profiel, de brutale humoristische fonkeling in de ogen, en vooral aan zijn directheid.
Je herkent hem aan de lokale (sterke) verhalen, de specifieke humor en zijn ongekunstelde gedrag. Roelofs en Van Scheers zijn op zoek gegaan naar het authentiek Utrechtse en hebben dit vastgelegd voor het nageslacht.
Een kleine voorproef. Foto’s: Mike Roelofs
Van Scheers schreef erover en fotograaf Mike Roelofs portretteerde mensen in hun eigen omgeving: op de markt van Vredenburg, de Piekenkermis op de Maliebaan, worstelvereniging de Halter, de voetbaltribune van Elinkwijk, een kroeg, een bloemenstal.
Tentoonstelling
Utrechtse koppen. Antropoloog in eigen stad is als tentoonstelling te zien bij het Utrechts Archief, Hamburgerstraat 28 in Utrecht,van 22 maart t/m 28 juli 2013. Tevens verschijnt onder dezelfde titel een publicatie die aansluitend aan de lezing feestelijk wordt gepresenteerd bij het UCK.
Vanavond om 20:00 uur wordt een lezing gegeven door het duo Roelofs & Van Scheers. Mike Roelofs zal de serie Utrechtse Koppen tonen in de context van zijn andere documentaire werk.
Entree: € 7,50 tot 21 jaar, € 9 vanaf 21 jaar (incl. btw)
Locatie: Ganzenmarkt 14




geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.