Verschillende Utrechtse uitgaansgelegenheden openen zaterdagavond onder de noemer De Nacht staat op de deuren. Zij organiseren een avond waarbij het publiek weer als vanouds kan dansen. De ondernemers protesteren daarmee tegen de huidige coronamaatregelen, waardoor dansavonden niet zijn toegestaan.
In Utrecht doen onder meer De Helling, EKKO, dB’s en Club BASIS mee aan de protestactie. “Nachtclubs en podia in Nederland hebben zich twee jaar lang begripvol aan die regels gehouden. Maar het is niet langer uit te leggen dat vrijwel alle sectoren open zijn, behalve de nachtcultuur”, schrijft De Helling op sociale media.
Omdat deze evenementen tegen de regels in worden georganiseerd kan het zijn dat de ondernemers een bezoek krijgen van bijvoorbeeld handhaving van de gemeente Utrecht. Club BASIS zegt daarom dat bezoekers rekening moeten houden moet een vroegtijdige sluiting. “Als we eerder dicht moeten, verzoeken we iedereen vriendelijk en begripvol te zijn, en mee te werken.”
Toekomst
EKKO denkt ondertussen ook na over de toekomst. “De Nacht staat op. Dat is een feit. Maar intussen stellen we onszelf steeds meer vragen over hoe nu verder. Gaan we terug naar normaal, of aangepast vooruit?” Het poppodium heeft daarom een podcast over het onderwerp gemaakt die onder meer via Spotify is te luisteren.
Voor degenen die vanavond nog in Utrecht op stap willen wordt het lastig. Het ziet ernaar uit dat alle evenementen zijn uitverkocht. Volgende week is er weer een coronapersconferentie, waarin mogelijk nieuwe versoepelingen worden aangekondigd. Het is echter nog niet bekend wat er precies wordt besloten en welke uitwerking dit heeft voor het nachtleven.
Wil jij DUIC steunen en een prachtig boek met de beste fotografie en verhalen van Utrecht in 2021 ontvangen? Voor 24,95 euro is DUIC in 2021 te bestellen en daarmee steun je direct onze journalistieke werkzaamheden.
Gekoppelde berichten

Meerdere clubs en podia kondigen aan open te gaan op 12 februari; De Helling start al kaartverkoop
Onder de noemer De Nacht staat op hebben verschillende clubs en podia in Nederland aangekondigd…

Dansnacht De Helling uitverkocht, maar burgemeester Utrecht zegt te zullen handhaven
De eerst clubnacht sinds tijden in De Helling in Utrecht op 12 februari was binnen…
3 Reacties
Reageren… hoe de bestuurderen van de stad Utrecht denken over jongeren-/podiumcultuur is mij minstens 35 (vijfendertig) jaar zonnenklaar (koppel-n zuigt).. Gelukkig ben ik te oud om een steetment te maken… (Noot aan den zetter: verzoeke “steetment” schuin/cursief/italic te zetten.)
morgen je baas vertellen dat je een corona onder de leden heb OH! je loopt zonder werk ja dat dacht ik al .
Nou, das verboden, dus een maatregel waarbij de burgemeester de tent voor minimaal 6 maanden sluit lijkt mij op zijn plaats. Dat doen we tenslotte ook in veel minder ernstige gevallen.