FC Utrecht heeft in het seizoen 2017/2018 een financiële winst behaald van 4,4 miljoen euro. In seizoen 2016/207 werd er nog 1,6 miljoen euro verlies gemaakt en in 2015/2016 6,5 miljoen euro verlies.
De totale omzet van de voetbalclub nam ook toe tot een totaal van 19,7 miljoen euro. Tevens is er een sterke stijging te zien bij de opbrengsten van transfers, het afgelopen seizoen kwam er 11,2 miljoen euro binnen. Vorig seizoen was dit nog 5,7 miljoen euro. Het eigen vermogen is ook gegroeid, maar dit blijft wel een negatief saldo van -5,1 miljoen euro.
Tevreden
Het bestuur van FC Utrecht schrijft in een korte toelichting: “Natuurlijk zijn wij als club tevreden met de goede financiële resultaten. De omzetgroei, uitstekende transferresultaten, in combinatie met reductie operationele kosten stemt ons positief.”
De club benadrukt wel dat ze moeten blijven investeren in de voetbalacademie, spelers en infrastructuur Sportcomplex Zoudenbalch. “Hier is geld voor nodig, de groei die is ingezet moet derhalve gecontinueerd worden. Waar wij uitermate content mee zijn is de snelle groei van het aantal businessleden, dit biedt grote kansen voor de komende jaren. Ook het stijgende aantal toeschouwers is een goede zaak, hoewel het stadion nog voller kan en moet. Als club hebben wij vertrouwen het succesvolle jaar 17/18 een goed vervolg te kunnen geven.”
2 Reacties
ReagerenUiteindelijk blijft de FC steken op een negatief vermogen van 5,1 miljoen. Laten we hopen dat de FC weer eens dwingend voetbal kan laten zien in de Galgenwaard.
Los van de transferinkomsten (die zijn leuk, maar niet structureel) leidt FCU nog steeds flink verlies.