Op 16 januari overhandigde Liesbeth Karsten, directeur van de Kamer van Koophandel Midden-Nederland, de publicatie ‘Utrecht Internationa(a)l?’ aan burgemeester Aleid Wolfsen. Door een sterke verbinding van kennis, cultuur en economie is de internationale concurrentiekracht van Utrecht aanzienlijk te vergroten.
In de publicatie zijn hiervoor heel concrete acties aangegeven die binnen afzienbare termijn kunnen worden gerealiseerd. De burgemeester riep tijdens de bijeenkomst alle aanwezige Utrechtse bedrijven, maatschappelijke organisaties, kennisinstellingen en overheden op om actief hieraan mee te werken.
Tijdens de bijeenkomst pakten vele vertegenwoordigers van de culturele, toeristische, kennis- en bedrijfslevenorganisaties de handschoen op om samen de acties op te pakken die moeten leiden tot de versterking van de internationale positie van de stad. Binnenkort komen de partijen weer bij elkaar om hierover concrete afspraken te maken.
Aantrekkingskracht
Een sterk internationaal karakter vergroot de aantrekkingskracht van de stad. De komst van buitenlandse bezoekers en bedrijven naar de stad verrijkt Utrecht als cultureel, kennis- en economisch centrum.
Er liggen forse uitdagingen om de internationale positie van Utrecht te verbeteren. De Kamer van Koophandel Midden-Nederland is nagegaan waar het internationale karakter van de stad nog meer versterkt kan worden en welke actiepunten daarvoor nodig zijn.
1 Reactie
ReagerenUDESIGN gaat aan de slag met Internationale verkenningen.