Masterclasses moeten Utrechtse MKB’ers laten doorgroeien | De Utrechtse Internet Courant Masterclasses moeten Utrechtse MKB’ers laten doorgroeien | De Utrechtse Internet Courant

Masterclasses moeten Utrechtse MKB’ers laten doorgroeien

Masterclasses moeten Utrechtse MKB’ers laten doorgroeien
De Utrechtse Ondernemers Academie (UOA) heeft samen met verschillende financiële instellingen in de regio een samenwerkingsverband opgezet om masterclasses te kunnen geven aan MKB’ers.

De Utrechtse Ondernemers Academie (UOA) heeft samen met verschillende financiële instellingen in de regio een samenwerkingsverband opgezet om masterclasses te kunnen geven aan MKB’ers.

Afgelopen week hebben de deelnemende partijen hun handtekening gezet onder deze nieuwe samenwerking. De UOA heeft de afgelopen jaren al met veel succes masterclasses verzorgd, maar de samenwerking met financiële instellingen is nieuw. Met steun van de Economic Board Utrecht (EBU), gemeente en provincie Utrecht gaan de UOA, de ING, ABN AMRO en de Rabobank een samenwerking aan voor de komende drie jaar, om 100 ondernemers met het Masterclassprogramma te ondersteunen.

De samenwerking moet leiden tot sterkere en innovatieve ondernemers met een verlaagd risicoprofiel en hogere werkgelegenheid. Dit is volgens de partijen belangrijk omdat de MKB de motor van de economie vormt. In Utrecht zijn meer dan 103.000 MKB-bedrijven die voor 79% van de werkgelegenheid en 99,8% van de vestigingen verantwoordelijk zijn.

“Een fundamenteel probleem in de Nederlandse economie is dat relatief weinig bedrijven blijven groeien. In vergelijking met andere landen blijft het percentage doorgroeiers achter,” stelt de organisatie. “Veel Nederlandse ondernemers slagen er niet in de groeistap van zeven tot tien medewerkers te overbruggen, hierna verder te blijven groeien en te innoveren en uiteindelijk eventueel te internationaliseren.” Dit masterclass-programma moet eraan bijdragen dat de deelnemende ondernemers deze drempel kunnen nemen.

4 Reacties

Reageren
  1. Frans

    Fantastisch zo’n initiatief. Gaan we dan ook aandacht besteden aan effectief handelen van mensen in de organisatie? Niet financieel bekeken! Dan zijn groeislagen haalbaar. Niet de inovatieve en/of marketing actie. De beperking van het team moet opgeheven worden zie ik heel veel.

  2. Jeroen

    De UOA rekent bijna 2.000 euri’s per deelnemer. Denk vooral dat de organisatie zelf hier een doorgroeimodel te pakken heeft.

  3. Johan Douwes

    Beste Jeroen.
    Het Masterclass programma duurt 13 maanden en is meer dan enkele masterclasses: 15 workshops door top ondernemers, je krijgt een personal coach die je helpt bij je groei, adviezen van top adviseurs, testen en drie grote netwerkbijeenkomsten. Deelnemers beoordelen prijs/kwaliteit verhouding met meer dan 8,5! (schaal 1 tot 10)

  4. Johan Douwes

    Beste Frans. Helemaal mee eens, is ook onze ervaring dat dit erg belangrijk is voor groei. Vaak is het niet, bij deze bedrijven, de markt die een groei belemmert.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).