Ondernemers provincie Utrecht somber gestemd | De Utrechtse Internet Courant Ondernemers provincie Utrecht somber gestemd | De Utrechtse Internet Courant

Ondernemers provincie Utrecht somber gestemd

Ondernemers provincie Utrecht somber gestemd

Ondernemers in de provincie Utrecht blijven somber gestemd over het economisch klimaat: 32 procent van hen heeft dit zien verslechteren in het vierde kwartaal van 2011. Een even grote groep verwacht een verdere verslechtering in het eerste kwartaal van 2012. De verwachtingen ten aanzien van export zijn iets positiever. Dat zijn de belangrijkste uitkomsten van de Conjunctuurenquête Nederland (COEN) van de Kamer van Koophandel voor het eerste kwartaal van 2012.

De economie in de provincie Utrecht bevindt zich onveranderd in zwaar weer en vooral de bouw heeft het moeilijk. De recessie laat Utrechtse ondernemers niet onberoerd, zo concludeert de KvK die in aansluiting hierop op 29 maart de uitkomsten van een diepgravend onderzoek naar de economische situatie in Midden-Nederland zal presenteren. De omzet laat een licht negatieve ontwikkeling zien. Zowel de resultaten van het vierde kwartaal van 2011 als de verwachtingen voor het eerste kwartaal van 2012 zijn negatiever dan het beeld dat een jaar eerder in dezelfde periode te zien was. De bouw is het meest pessimistisch wat betreft omzet, terwijl de groothandel het meest optimistisch is. De omzet uit export is daarbij een lichtpuntje: terwijl landelijk 17 procent van de ondernemers verwachten dat hun omzet zal dalen is dat ‘slechts’ 10 procent in de provincie Utrecht.

Het beeld van de personeelssterkte blijft in de provincie Utrecht (en in heel Nederland) somber. Dit sluit aan bij de opgelopen werkloosheid (6 procent) die door het CBS in januari is gerapporteerd.Ook de resultaten voor wat betreft de investeringen zijn zorgwekkend. Meer ondernemers verwachten een daling dan andersom. Indien deze verwachting werkelijkheid wordt is dat slecht nieuws voor een krimpende economie.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).