Utrecht besteedt het meeste geld per inwoner aan kunst en cultuur | De Utrechtse Internet Courant Utrecht besteedt het meeste geld per inwoner aan kunst en cultuur | De Utrechtse Internet Courant

Utrecht besteedt het meeste geld per inwoner aan kunst en cultuur

Utrecht besteedt het meeste geld per inwoner aan kunst en cultuur

Uit cijfers van het CBS blijkt dat de gemeente Utrecht verwacht in 2013 het meeste geld per inwoner uit te geven aan kunst en cultuur van alle gemeentes van Nederland. Zo’n 214 euro per Utrechter. Dit is meer dan twee keer het dubbele van het landelijke gemiddelde dat uitkomt op 98 euro.

Er wordt verwacht dat alle gemeenten gezamenlijk bijna 1,7 miljard euro zullen uitgeven aan kunst en cultuur in 2013.  Dit is 3,7 procent minder dan in 2012. Het bedrag dat besteed wordt per inwoner neemt dan ook af, van 103 euro tot 98 euro. Ook de gemeente Utrecht lijkt minder te gaan uitgeven; vorig jaar werd er nog 220 euro per inwoner uitgegeven. Hoe groter het inwoneraantal, hoe meer er normaliter per inwoner naar kunst en cultuur gaat. Zo zijn de grootste vier steden met 13 procent van alle inwoners van Nederland goed voor 28 procent van de kunst en cultuur netto-bestedingen.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).