Beste zzp-er 2015 Carlijn Bröring wil via crowdfunding restaurant openen:”Het is nu alles of niets”

Afbeelding

De Utrechtse Carlijn Bröring won twee jaar geleden de Freelancer Of The Year-award uit handen van premier Mark Rutte voor haar foodplatform Foodless. Nu wil ze met haar man Jeroen, waarmee ze sinds drie weken getrouwd is, een restaurant openen: The Food Club. 

Carlijn en Jeroen zijn begin oktober een crowdfundingsactie gestart om geld op te halen voor de verbouwing van het pand en de apparatuur die nodig zal zijn. The Food Club komt op de Amsterdamsestraatweg en wordt vooralsnog een dag-zaak. “We vinden dat daar nog niet veel plekken zijn waar je lekker kunt ontbijten of lunchen, dus daar willen we op inspelen. Later hebben we ook plannen om met het diner open te gaan.”

Jeroen werkt al jaren in de horeca en had al langer plannen om een eigen restaurant te starten. “Vorig jaar heeft hij voor twee ondernemers in Amsterdam een zaak geopend en heeft dus ervaring daarmee”, vertelt Carlijn. “En ik heb mijn platform Foodless, maar was toe aan iets vasts en een plek waar mensen naar toe kunnen komen in plaats van af en toe naar de markt waar ik wel eens sta. Toen kwamen we eind vorig jaar op het idee om dus samen iets te starten.”

Glutenvrij

Foodless is het platform waarmee Carlijn naamsbekendheid heeft gekregen. Het is een website waarin ze vooral aandacht geeft aan gluten- en lactosevrij eten. “Ik heb zelf coeliakie (glutenintolerantie) en weet dus uit ervaring hoe moeilijk het is om uit eten te gaan. Van elk kruimeltje kan ik al ziek worden. Daarom wilde ik een plek creëren voor mensen die dat ook hebben. The Food Club wordt een plek die ‘toevallig’ glutenvrij is. En daarmee bedoel ik dat het niet de hoofdzaak is. Glutenvrij eten wordt vaak bestempeld als vies. Ik wil laten zien dat dat niet zo hoeft te zijn. Op de kaart komt er voor ieder wat wils. Als je trek hebt in vlees, dan zoek je daarnaar op de kaart. Ik zoek naar glutenvrij, dus valt mij dat op. Anderen zien dat niet zo zeer.”

Het stel heeft zich laten inspireren door de internationale keuken. “Ik ben zelf naar Australië geweest begin vorig jaar en zag daar ontzettend veel toffe restaurants. Binnenkort gaan we naar Londen en we zijn veel in Parijs en Antwerpen geweest. We willen ons dus niet beperken tot één keuken, maar heel de wereld laten zien.”

Spannend

Carlijn en Jeroen hebben nog tot 15 november om het geld bij elkaar te krijgen. “Wij zijn er zo veel mee bezig. We kijken per dag een paar keer of er al iets bij is gekomen. Het is zenuwslopend, het zit de hele dag in ons hoofd. Als we het niet halen, kunnen we niet open. “ Het stel zit nu in het proces van vergunningen aanvragen bij de gemeente. “We hadden eerder al een pand, maar toen werd er bezwaar gemaakt en dat ging dus niet door. Het is nu echt alles of niets, er is geen plan B vooralsnog.”