De culinaire recensent van de Volkskrant, Hiske Versprille, bracht eerder deze maand een bezoek aan Rooie Nel. Dat restaurant opende begin dit jaar de deuren in Utrecht. Het is de nieuwe zaak van de eigenaren van De Pomp, dat inmiddels is gesloopt. Versprille is enthousiast: Rooie Nel krijgt een 8,5.
Rooie Nel zit in het oude party- en congrescentrum op de Jagerskade. Het monumentale pand, vlak bij de Rode Brug, stond zeven jaar lang leeg. Hiervoor was het een grote evenementenlocatie: Het Vechthuis.
Versprille is te spreken over de inrichting. “De boel is uitgebreid en smaakvol verbouwd zonder dat oude details verloren zijn gegaan: we zien een leuke lange bank met lichtblauwe retrostreep, grote bollampen, kaarsenhouders van roze glas en een opvallend ossenbloedrood geschilderd balkenplafond.”
Er moest inderdaad nog veel gebeuren voordat ze open konden, vertelden eigenaren Kimmarah Beeuwkes en Joep de Jong eerder tijdens een bezoek van DUIC. “De eigenaar heeft het pand casco opgeleverd”, zegt Joep.
Tekst loopt door onder de foto

Er waren volgens Joep veel geïnteresseerden, maar niet iedereen kon door het vele verbouwwerk heen kijken. Door hun ervaring met de verbouwing van De Pomp hadden Joep en zijn compagnons er alle vertrouwen in. Dat gebouw stond al zo’n tien jaar leeg toen zij ermee aan de slag mochten.
‘Alles liefdevol gemaakt’
In de recensie beoordeelt Versprille natuurlijk ook allerlei gerechten. Sommige bevielen haar beter dan anderen. Zo vond ze de korst van de huisgemaakte garnalenkroketten (€ 15) iets te dik “en een beetje degig”. “De vulling is evenwel weer uitstekend en ruim aanwezig, en er ligt naast gefrituurde peterselie een fantastisch frisse citroenmayonaise bij.”
“We delen als hoofdgerecht het ook in eigen keuken gemaakte pasteitje met ragout van boerderijhoen (gewoon een chic woord voor kip), met gebakken paddenstoelen, pernodsaus en dragonolie (€ 20). Ernaast bestellen we de prima frietjes-met-schil en wederom opvallend lekkere mayo (€ 5), en een uitstekende salade met bittere roodlof en radicchio castelfranco en vinaigrette (€ 5). Daar valt echt helemaal niets tegenin te brengen: wat mij betreft een perfect hapje.”
Uiteindelijk krijgt Rooie Nel een goede beoordeling. “Alles wordt liefdevol in eigen keuken gemaakt, en vooral de fantastische sauzen springen eruit”, schrijft Versprille. “Tel er de leuke bediening en de prima prijsstelling bij op, en Rooie Nel is een zaak waar we graag terugkomen.”
Gekoppelde berichten

Utrechts restaurant De Pomp wordt gesloopt, maar voorlopig komt er niks nieuws
Aan de Croeselaan is begonnen met de sloop van restaurant De Pomp. Hoewel altijd duidelijk…

Van De Pomp naar Rooie Nel in Utrecht: ‘We waren nog niet klaar met elkaar’
De eigenaren van De Pomp hebben een nieuwe zaak: Rooie Nel. Nu runnen Kimmarah Beeuwkes,…

Utrecht volgens Tjade en Patty van Jus & Pepper op de Lange Nieuwstraat in Utrecht
Voorheen was op deze plek aan de Lange Nieuwstraat restaurant Syr te vinden, maar in…

Culinair recensent Volkskrant bezoekt De Watertoren in Utrecht; ‘Het gevoel dat je tot het einde van de wereld kunt kijken’
Hiske Versprille, culinair recensent bij de Volkskrant, heeft in de serie ‘Eten met uitzicht’ een…
8 Reacties
ReagerenRespect voor wat ze daar neerzetten en mooi dat het zo goed beoordeeld wordt. Uiteindelijk toch een mooie doorstart van de Pomp, nog altijd jammer dat dat weg moest.
Twee maanden geleden héérlijk geluncht. Was net even te koud nog om buiten te lunchen. Komende tijd zeker weer terug. Vriendelijke bediening, leuke gerechten en sfeervol binnen.
Die 8,5 is echt verdiend door de uitbaters!
Mag helaas niet voor de deur aanleggen, 500 meter verderop kan wel.
Erg oninteressante locatie, ver weg van welke andere bezienswaardighedendan ook. Woon er vlakbij en kom er enkel langs , onderweg naar locaties in Overvecht of terug. Er zit ook verder niets op die locatie behalve appartementencomplexen en een ophaalbrug. Wellicht dat in de zomer dagjesmensen (fietsers, vaarders) een doelgroep zijn, maar ik zie weinig toekomst in deze zaak.
Ik heb nu al honger. Wat een leuke recensie.
Vandaar dat het elke avond kneitervol zit @xander.
Maar prima, jij lekker uit eten op de werf aan de Oudegracht in een toeristenrestaurant, stappen wij lekker op de fiets naar Rooie Nel
@Xander, de meest onzinnige reactie die ik ooit heb gelezen. Er zijn toprestaurants op de meest bijzondere plekken waar je enige moeite voor moet doen om er te komen en toch zitten die avond aan avond vol. Het gaat er niet om waar je zit als restaurant maar dat je lekker kookt, goede wijn of andere dranken hebt en een goed gastheer/vrouw bent waar je je welkom voelt.
Veel plezier in de kebabzaken in Overvecht!
Misschien een keer afstappen en eten bij Rooie Nel!
Ons is het prima bevallen!
Ik ga een keer langs voor de garnalen kroketten. Jammer dat patat met schil in Nederland zo populair is. Mijns inziens een verkoop truc waardoor uitbaters de patat langer kunnen bewaren.