Utrecht krijgt een Ping Pong Club: tafeltennissen onder het genot van een biertje

De loods waar de Ping Pong Club komt
De loods waar de Ping Pong Club komt

Er komt een Ping Pong Club in Utrecht. Bij de club, die 1 maart opengaat, kunnen bezoekers onder het genot van een biertje tafeltennissen of een bordspel spelen. Het gamecafé vestigt zich in Peron E, een loods langs het spoor in de Tweede Daalsebuurt. “Een unieke locatie”, vertelt John van der Pouw Kraan, één van de oprichters van de club.

In de loods is nog veel te zien van de vroegere functie. Hier werden treinen die kapot waren gerepareerd. Op dit moment wordt de loods omgebouwd tot een plek waar allerlei verschillende ondernemers zich kunnen vestigen. De Ping Pong Club is daar één van.

De club moet een plek worden waar mensen kunnen aanwaaien voor een potje pingpong of een bordspel. “Er zijn straks twee delen”, vertelt Van der Pouw Kraan. “Een deel waar pingpongtafels komen te staan, en een gedeelte waar de muziek wat zachter staat en waar mensen een bordspelletje of een arcadespel kunnen spelen en wat eten kunnen bestellen.”

(Artikel gaat verder onder afbeelding)

[caption id=”attachment_305765” align=”alignnone” width=”1599”] De afgelopen tijd is er hard gewerkt om de locatie klaar te maken.[/caption]

In de winter blijft het bij deze twee ruimtes. In de lente en de zomer breidt het geheel echter uit met een terras op het zuiden. “Als het weer het toelaat, zetten we daar ook een pingpongtafel neer. Anders is het gewoon een heerlijke plek om windstil in het zonnetje te zitten met uitzicht op de Dom”, aldus Van der Kraan Pouw.

Ook is er uitbreiding mogelijk naar binnen toe. De club is namelijk met een deur verbonden met de ruimte waar vroeger treinen werden gerepareerd. Het spoor ligt er nog en ook de gangetjes boven en onder het spoor, die mogelijk maakten dat reparateurs aan alle kanten bij de trein konden, zijn nog zichtbaar. Op deze plek worden regelmatig activiteiten georganiseerd . “Maar als er niets gebeurt, zetten we hier extra tafels neer voor de club.”

(Artikel gaat verder onder afbeelding)

[caption id=”attachment_304431” align=”aligncenter” width=”1600”] De ruimte waar misschien naartoe uitgebreid kan worden[/caption]

Van der Pouw Kraan en de andere oprichters Jan Joost Verbij en Thijs van Lier, die met zijn drieën eerder escaperoom ‘Gajes in de bajes’ in Wolvenplein hebben opgericht, kwamen op het idee nadat ze een pingpongclub in Londen bezochten. “We liepen al langer met het idee van een gamecafé. Toen we het succes van die club in Londen zagen, gingen we er steeds meer in geloven.”

Uiteindelijk zijn de drie gaan samenwerken met De Stadstuin en Skonk, waardoor ze terecht zijn gekomen bij Peron E. De Ping Pong Club blijft in ieder geval 2,5 jaar op deze locatie, maar mocht de mogelijkheid zich aandienen, dan blijven ze misschien langer.

Gerelateerde berichten