Oververhitting dreigt voor huizenmarkt Utrecht: prijzen dit jaar al met 5 procent gestegen | De Utrechtse Internet Courant Oververhitting dreigt voor huizenmarkt Utrecht: prijzen dit jaar al met 5 procent gestegen | De Utrechtse Internet Courant

Oververhitting dreigt voor huizenmarkt Utrecht: prijzen dit jaar al met 5 procent gestegen

Oververhitting dreigt voor huizenmarkt Utrecht: prijzen dit jaar al met 5 procent gestegen

De huizenmarkt is weer aan het aantrekken, in Utrecht is de vraag echter zo groot dat er oververhitting dreigt. Dat blijkt uit een rondgang van RTL Nieuws. Nu de economie langzaam uit de crisis lijkt te komen en de huizenmarkt daardoor weer wat aantrekt zijn er vele jonge gezinnen in Utrecht die nu massaal op zoek gaan naar een grotere woning, tijdens de crisis moesten ze noodgedwongen in hun huis blijven wonen, anders was een forse restschuld mogelijk.

Nu lijkt de vraag groter te worden dan het aanbod. Niet alleen in Utrecht dreigt dit verschijnsel, ook in Amsterdam en Haarlem hebben ze te kampen met dit probleem, aldus RTL Nieuws. Deze situatie leidt tot een sterke stijging van de prijzen van woningen. In de eerste helft van dit jaar blijken de huizen al zo’n 5 procent duurder te zijn geworden, en de gewilde jaren 30 appartementen in Utrecht zijn al 10 procent duurder. Niet iedereen die een woning zoekt in Utrecht zal dus nog kunnen slagen. Peter Boelhouwer, hoogleraar woningmarkt aan de TU Delft, laat aan RTL Nieuws weten dat hij verwacht dat teleurgestelde kopers zullen uitwijken naar gebieden rondom de grote steden.

6 Reacties

Reageren
  1. Coen

    Oververhitting? Nou niet in alle buurten vrees ik, die term heeft in Kanaleneiland een andere betekenis.

  2. Danny

    Waarom moet Kanaleneiland hierbij gehaald worden?

  3. Utrechtse vogel

    MOOI ZO

  4. Jiri

    Ik geloof er geen bal van. Staan nog genoeg woningen voor minstens 1,5 jaar te koop. En echt niet alleen in Kanaleneiland. De woningmarkt is breder dan “een grotere woning” alleen. Ook de starterswoning doet hierin mee.

  5. Geenstijl@Utrecht.

    Ach ja, als je maar blijft roepen dat het beter gaat, dan geloven de mensen dat vanzelf wel.
    We zijn er nog lang niet, en er gaat echt iets veranderen in verschillende beroeps stromingen in de toekomst, hierdoor zullen er overschoten zijn aan werknemers.
    En ook ruzie maken met Rusland is niet goed voor de economie en werkgelegenheid.

  6. kerel

    de huizenhandel trekt aan!?
    kunnen de banken nu ineens wel geld verstrekken??

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).