ProRail vernieuwt het spoor rond Utrecht zodat er in de toekomst meer treinen kunnen rijden. In 2015 wordt onder meer gewerkt aan nieuwe sporen en een volledig nieuw perron. De werkzaamheden kunnen voor hinder zorgen en tijdelijke wijzigingen.
Utrecht Centraal is het spoorhart van Nederland, dagelijks maken zo’n 285.000 reizigers gebruik van het station. Dit aantal neemt toe tot zo’n 360.000 reizigers per dag in 2030. Om in de toekomst meer treinen te kunnen laten rijden breidt ProRail het aantal sporen uit. Aan de Jaarbeurskant van Utrecht Centraal legt ProRail in 2015 twee nieuwe sporen (20/21) aan en een nieuw perron, het achtste perron. De sporen 14/15 en 18/19 worden eveneens vernieuwd. Door deze werkzaamheden is er tijdelijk minder ruimte voor andere treinen die Utrecht passeren.
Naast werkzaamheden ‘s nachts en in diverse weekenden gelden in drie perioden aanpassingen van de dienstregeling.
Van 23 maart tot 13 juli 2015:
Door de aanleg van het nieuwe perron kunnen er minder treinen stoppen op het naastgelegen perron (sporen 18/19). Reizigers moeten rekening houden met aankomst op en vertrek van andere perrons. Door de beperkte spoorcapaciteit rijdt een aantal Intercity’s met kortere treinen dan reizigers gewend zijn. Dit betekent dat enkele Intercity’s op de trajecten Den Haag – Utrecht, Rotterdam – Utrecht en Leiden – Utrecht tijdelijk drukker zijn in de spits. NS laat zoveel mogelijk dubbeldekkers rijden op deze trajecten.
In de eerste periode 23 maart tot en met 10 april wijzigt de dienstregeling van de Sprinter tussen Woerden en Utrecht, er rijden minder Sprinters op werkdagen tot 20.00 uur.
Van 13 juli tot 6 september 2015
In de zomerperiode worden achtereenvolgens de sporen 14 en 15 vernieuwd. Dit heeft gevolgen voor overstappende reizigers op Utrecht Centraal vanuit Amsterdam/Schiphol richting Arnhem/Eindhoven. Van Amsterdam Centraal naar Arnhem en Eindhoven is overstappen aan de andere kant van het perron op Utrecht Centraal tijdelijk niet mogelijk. Er blijven wel reismogelijkheden op het traject, reizigers moeten rekening houden met extra reistijd.
Van 13 juli tot 13 december 2015
De nieuwe sporen 20/21 worden in gebruik genomen en de sporen 18/19 worden vernieuwd. In deze periode wijzigt ook de dienstregeling op station Utrecht Lunetten. Vanuit Utrecht Centraal stopt de Sprinter naar Tiel niet in Utrecht Lunetten. Dit is nu al het geval in tegengestelde richting. De Sprinters van en naar Den Bosch blijven wel stoppen op dit station. Tegelijkertijd ontstaat een rechtstreekse Sprinterverbinding tussen Woerden en Geldermalsen.
4 Reacties
Reagerenbronvermelding? Letterlijk overegenomen van http://www.prorailpersberichten.nl/bericht/862/
inclusief de foto.
@Bork. En? Gewoon feitelijke informatie.
Overgenomen of niet, het is gewoon belangrijke informatie.