‘Gemeente Utrecht loopt achter met huisvesting voor vluchtelingen’ | De Utrechtse Internet Courant ‘Gemeente Utrecht loopt achter met huisvesting voor vluchtelingen’ | De Utrechtse Internet Courant

‘Gemeente Utrecht loopt achter met huisvesting voor vluchtelingen’

‘Gemeente Utrecht loopt achter met huisvesting voor vluchtelingen’
De gemeente Utrecht heeft moeite met het huisvesten van vluchtelingen. Tweederde van de lokale overheden heeft moeite om deze groep op tijd te huisvesten: de gemiddelde wachttijd voor een huis voor ex-asielzoekers is inmiddels opgelopen tot 5,4 maanden, terwijl daar een termijn staat van maximaal 3,5 maanden, schrijft Trouw.

De gemeente Utrecht heeft moeite met het huisvesten van vluchtelingen. Tweederde van de lokale overheden heeft moeite om deze groep op tijd te huisvesten: de gemiddelde wachttijd voor een huis voor ex-asielzoekers is inmiddels opgelopen tot 5,4 maanden, terwijl daar een termijn staat van maximaal 3,5 maanden, schrijft Trouw.

Nederlandse gemeenten moeten dit jaar nog voor ruim tienduizend vluchtelingen met een verblijfsvergunning woonruimte regelen. Grote steden als Amsterdam, Utrecht en Rotterdam lopen het verst achter op schema, maar zij moeten ook de meeste ex-asielzoekers huisvesten. Vluchtelingen worden namelijk op basis van de inwoneraantallen over de gemeenten verspreid.

Staatssecretaris Fred Teeven liet eerder weten desnoods boten en tentenkampen in te willen zetten om de toestroom het hoofd te bieden.

5 Reacties

Reageren
  1. viktor fedora

    Prima gelegenheid om de leeggekomen gevangenis op het Wolvenplein voor leegstandsverval te behoeden. Hoewel – zijn daar wel nooduitgangen?

  2. Van Pimpelen

    … uw reactie zuigt, en niet eens lekker…

  3. Geenstijl@Utrecht

    Dan zie dat al die knuffellaars niet in de rij staan om deze gelukzoekers te huisvesten.
    Ik vind het nog schandalig ook om deze mensen/ de Nieuwe Nederlanders zo lang te laten wachten op huisvesting.
    En dan niet deze mensen plaatsen in Kanaaleiland of Hooggraven maar in de duurdere wijken zoals het, Wilhelmina park, Oog en Al, LeidscheRijn, zo kun je laten zien hoe blij wij zijn met deze Nieuwe Nederlanders met dubbele Nationaliteit.

  4. Wim Vreeswijk

    Het beste zou zijn als ze werden opgevangen in eigen regio vanwege eigen taal, integratie en carrierekansen. Desnood trekken ze ten vuur en te zwaard in naam van het vaderland ten strijde tegen de indringers. Zo hebben wij dat ook eeuwenlang moeten doen tegen de romeinen, spanjaarden, fransen en duitsers !

  5. Geenstijl@Utrecht

    3,5 maand wachten op een huurwoning, er zijn ingezetenen van Nederland die jaren moeten wachten op een fatsoenlijke sociale huurwoning, volgens mij klopt er hier iets niet.
    En dan maar roepen dat het draagvlak voor asielzoekers/gelukzoekers minder wordt.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).