Het weekend van Joris van Oscar-kandidaten Job, Joris & Marieke: ‘Het is een uitdaging om van rare gedachten films te maken’ | De Utrechtse Internet Courant Het weekend van Joris van Oscar-kandidaten Job, Joris & Marieke: ‘Het is een uitdaging om van rare gedachten films te maken’ | De Utrechtse Internet Courant

Het weekend van Joris van Oscar-kandidaten Job, Joris & Marieke: ‘Het is een uitdaging om van rare gedachten films te maken’

Het weekend van Joris van Oscar-kandidaten Job, Joris & Marieke: ‘Het is een uitdaging om van rare gedachten films te maken’
Joris Oprins is onderdeel van het trio Job, Joris & Marieke. Deze Utrechtse studio voor illustratie, animatie, het ontwerpen van personages en muziek rijgt de successen de laatste jaren aaneen. In 2011 maakten zij de videoclip bij het nummer ‘Ik neem je mee van’ Gers Pardoel en op het Holland Animation Film Festival 2014 wonnen ze de Grote Prijs voor Nederlands animatie en de Publieksprijs voor de korte film ‘Mute’. Onlangs werden ze met hun film ‘A Single Life’ genomineerd voor een Oscar, maar hebben deze niet gewonnen. 

Joris Oprins is onderdeel van het trio Job, Joris & Marieke. Deze Utrechtse studio voor illustratie, animatie, het ontwerpen van personages en muziek rijgt de successen de laatste jaren aaneen. In 2011 maakten zij de videoclip bij het nummer ‘Ik neem je mee van’ Gers Pardoel en op het Holland Animation Film Festival 2014 wonnen ze de Grote Prijs voor Nederlands animatie en de Publieksprijs voor de korte film ‘Mute’. Onlangs werden ze met hun film ‘A Single Life’ genomineerd voor een Oscar, maar hebben deze niet gewonnen. 

Jullie hebben elkaar op de Design Academy in Eindhoven ontmoet. Waarom zijn juist jullie drie samen gaan werken?

“Job en ik waren huisgenoten en vrienden voordat we ons hiermee bezig gingen houden. Op de Design Academie waren wij de enige drie die de interesse hadden om iets met video te doen dus dan zoek je elkaar al snel op. Job en ik zijn eerst een tijd VJ geweest en vervolgens zijn we samen met Marieke verhalende dingen gaan doen.”

Waarom hebben jullie ervoor gekozen om de studio in Utrecht te stationeren?

“Wij hadden een sterk gevoel om niet in de studentenstad te blijven hangen. Marieke en ik zijn vooruitgegaan naar een stad die groter was dan Eindhoven en zijn zo in Utrecht beland. Wij hadden er toen totaal geen weet van dat Utrecht zo belangrijk is in de animatiewereld. Uiteindelijk hebben we Job ook overgehaald om naar Utrecht te komen. Het is een super leuke stad om te wonen en werken. Het is fijn dat de stad centraal gelegen is en dat er op cultureel gebied veel gebeurt. Voor ons is het natuurlijk super dat we het Holland Animatie Film Festival (duurt nog tot en met zondag, red.), Nederlands Filmfestival en bijvoorbeeld Le Guess Who allemaal in onze eigen stad hebben. Het is een prachtige stad om te zien. Wij kunnen dat weten want we hebben Utrecht bijna helemaal nagemaakt voor Bon Voyage.”

Hoe omschrijf je jullie stijl?

“Onze stijl is op alle gebieden herkenbaar. Mensen kunnen vaak aan de manier van beweging, de kleuren, de muziek of het soort verhaal zien dat het een Job, Joris & Marieke productie is.”

Kun je iets vertellen over de verhalen die jullie maken?

“De verhalen zitten vaak tot aan het randje: het ziet er snoezig uit, maar loopt niet altijd goed af. De karakters zijn meestal onhandig. In het filmpje ‘Mute’ snijden mensen die geen mond hebben hun mond open. Het idee van een mond snijden is grappig, maar geen film. Het is een uitdaging om van een rare gedachten een film te maken. We zijn bij ‘Mute’ op zoek gegaan naar voorbeelden van hoe mensen zichzelf in de mond kunnen snijden. Voordat we beginnen met schrijven hebben we veel gesprekken en dan is fijn om met z’n drieën te werken, want er is altijd een meerderheid.”

Jullie filmpje ‘Bon Voyage’ wordt op het Holland Animation Film Festival vertoond. Zijn jullie daarbij aanwezig?

“We proberen zoveel mogelijk aanwezig te zijn bij het festival. Ook ‘Single Life’ draait en Job is Jurylid. We zijn gisteren nog bij de opening geweest en zullen ook bij de prijsuitreiking zijn. Wellicht maken we nog kans om in de prijzen te vallen in de categorie ‘Beste Internationale Short’.”

Wat ga je verder nog doen in het weekend?

“Ik heb twee verjaardagen en ga samen met mijn dochter naar de tentoonstelling ‘Move On’ in Kunsthal KAdE in Amersfoort.”

Wat zijn jullie plannen voor de toekomst?

“We maken voor de NTR Short de animatie film. De naam van de film is ‘Otto’ en meer kunnen we niet vertellen. We hopen ‘Otto’ tijdens het Nederlandse Filmfestival in première te laten gaan.”

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).