Jan van Zanen is donderdagmiddag geïnstalleerd als burgemeester van Utrecht. Dit gebeurde in de raadszaal door Commissaris van de Koning Willibrord Van Beek. Van Zanen volgt Aleid Wolfsen op, en was eerder wethouder en raadslid in Utrecht. In zijn toespraak noemde Van Zanen Utrecht ‘de stad van zijn dromen’. De nieuwe burgemeester werd verder toegesproken door Vincent Oldenborg (nestor van de raad), Mirjam de Rijk (locoburgemeester) en Mirjam van ‘t Veld.(burgemeester Stichtse Vecht). Van Zanen kreeg de ambtsketting door Mirjam de Rijk omgehangen.
‘Ik bied de stad mijn schouder aan in tijden van vreugde en in tijden van verdriet’, sprak de nieuwe burgemeester. ‘Vanaf morgen dompel ik mij onder, ik wilde stad weer leren kennen tot in de haarvaten.’ Van Zanen heeft momenteel een huis in Rivierenwijk, en is van plan iedere dag op de fiets naar zijn werk te gaan.
Prostitutie, asielzoekers en wietclub
Een belangrijk punt in 2014 is de raamprostitutie in de stad. Van Zanen wil hier op kortst mogelijke termijn een oplossing voor zoeken, maar kondigde ook aan de strijd tegen mensenhandel voort te zetten. Ook nam Van Zanen het op voor uitgeprocedeerde vluchtelingen. “Die mensen een dak boven hun hoofd en voedsel te geven is een teken van beschaving,” aldus de burgemeester. Daarnaast nam hij het op voor de komst van Wietclub, hoewel zijn partijgenoten Opstelten daar fel op tegen is.









7 Reacties
ReagerenWelkom thuis
kom je je nu ook aan de gewone belastingbetalende utrechters voorstellen,,,
Er stonden wel heel veel autoos met chauffeur op het stadhuisplein
Mijn God, hebben wij de ene ramp voor de ander gekregen, laten wij hem een calculator als welkomst geschenk geven.
Is het nou een VVD’er of een linkse lullo, met zijn uitgeprocedeerde asielzoekers en zgn mensenhandel.
Ik hou mijn hart vast ………..voor de Utrechters.
Mijn God, hebben wij de ene ramp voor de ander gekregen, laten wij hem een calculator als welkomst geschenk geven.
Is het nou een VVD’er of een linkse lullo, met zijn uitgeprocedeerde asielzoekers en zgn mensenhandel.
Ik hou mijn hart vast ………..voor de Utrechters.
@GeenStijl kom maar weer terug als je ergens verstand van hebt
@Harald, ach Herr von Zanen heeft een medestander,met of zonder calculator Harald Shitface.
En inderdaad ik heb meer verstand van verzekeringen.
Of is Harald shitface een hoe heurt het,met bretels en hoog water in de polder.
Ik heb inderdaad begrepen dat Meneer van Zanen, onderdak gaat bieden in zijn privé woning aan uit geprocedeerde gelukszoekers/asiel zoekers.
En dit niet op kosten van de belastingbetaler, maar op eigen kosten.
@Geenstijl zullen we pas gaan klagen als er fouten worden gemaakt of wanneer er slecht beleid wordt gevoerd? Niet zeiken om ‘t zeiken hè?! En hou ‘t niveau een beetje op orde je maakt jezelf nogal belachelijk met je opmerkingen t.o.v Harald (en nee ik ken Harald niet)