Mobiele Eenheid in Oudejaarsnacht ingezet in Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Mobiele Eenheid in Oudejaarsnacht ingezet in Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Mobiele Eenheid in Oudejaarsnacht ingezet in Utrecht

Mobiele Eenheid in Oudejaarsnacht ingezet in Utrecht
De Mobiele Eenheid heeft vannacht moeten ingrijpen in de Utrechtse wijk Hoograven. Een groep jongeren had zich tegen enkele agenten gekeerd. Ze bekogelden hen met vuurwerk en stenen.

De Mobiele Eenheid heeft vannacht moeten ingrijpen in de Utrechtse wijk Hoograven. Een groep jongeren had zich tegen enkele agenten gekeerd. Ze bekogelden hen met vuurwerk en stenen.

Bij de politie kwam rond 00.20 uur een melding binnen van een brandstichting. Toen agenten ter plaatse kwamen, werden ze door een grote groep jongeren bekogeld. Volgens de politie kwamen er steeds meer jongeren bij en ze bleven stenen en vuurwerk gooien. Hierop werd de Mobiele Eenheid ingezet om de groep uit elkaar te drijven. De jongeren gingen er rennend in verschillende richtingen vandoor. Op de Montfoortlaan bleek bij vijf auto’s een ruit ingeslagen. Niemand raakte gewond, er werden geen aanhoudingen verricht. De politie stelt een nader onderzoek in.

20 Reacties

Reageren
  1. Frank

    Jammer dat ze de ME ingezet hebben om ze uit elkaar te drijven. Ze hadden ze wat mij betreft juist bijeen mogen drijven, insluiten en tot 3 januari vastzetten en vervolgens gedurende 14 dagen met een tandenborstel de straten van Utrecht laten aanvegen.
    Waar is nou die zero tolerance t.o.v. geweld tegen politie en hulpdiensten die de politie ons en zichzelf beloofd heeft?

  2. anna

    Sluit me aan bij Frank. Laat de raddraaiers zich inzetten voor de stad .

  3. marc

    zero tolerance geld kennelijk alleen als het voetbal gerelateerd is!

  4. sanne

    Met alle respect tegenover de politie: het lijkt erop alsof zero tolerance alleen geldt als het de politie uitkomt. Vuurwerk en stenen gooien is een zeer aggressieve daad, en zou dus niet ‘bestraft’ moeten worden met een vluchtpoging. Op deze manier krijgen die opgeschoten jochies een adrenalinekick waar ze later naar gaan verlangen.

  5. Martin

    Ben het eens met voorgaande schrijvers, samendrijven, opsluiten, pv opmaken en vrijlaten ná te zijn voorgekomen.
    Laf volk hoor, de meesten uit Africa, die dit in hun thuisland niet hoeven te proberen omdat ze dáár wel worden aangepakt en hier lopen te klagen maar wel de boel lopen te verstieren…

  6. sanne

    Martin, ik moet wel zeggen dat ik dat licht discriminief, en flink generaliserend vind. Het zijn ook vaak genoeg Hollanders, Oostblokkers, of andere bevolkingsgroepen. Deze schuld valt niet bij één land of één continent te scharen. Het is gewoon een resultaat van slechte opvoeding in het algemeen, gecombineerd met een op zijn minst apart optreden van de ME.

  7. Martin

    @Sanne… Ik begrijp je insteek. Maar wetend welke bevolkingsgroep daar veelal woont EN in mijn schrijven het benoemen dat de meesten er vandaan komen, laat ik wat ruimte voor anderen… 😉
    Ik weet dat het grootste probleem ligt bij de ouders. Een zoontje is al meer “waard” (lees: heeft al meer te vertellen) dan moeder en zus. Moeder heeft ook weinig te zeggen over de opvoeding omdat in het thuisland de kinderen ná hun 4e jaar OP SCHOOL WORDEN OPGEVOED. Als ouders dus in hun cultuur blijven steken en ná het 4e jaar van de kinderen niets meer aan de opvoeding doen, gebeurt dat op straat en zijn excessen het gevolg.

  8. Mohammed

    Mee eens Martin, ik ben zelf Marokkaan en crimineel. Mijn moeder had me harder moeten aanpakken vroeger. Dan was ik niet ontspoord.

  9. Martin

    Respect @Mohammed. Ik hoop dat je de gelegenheid krijgt, EN aangrijpt, om je aan deze situatie te onttrekken.
    Ik men vaak in Marokko geweest, heb een Marokkaanse in de familie en zie én hoor hoe de opvoeding en het gedrag tov het gezag is. Niet dat het daar allemaal jofel gaat, maar het geeft het gezag wel het respect en gezag wat het moet hebben om te worden gerespecteerd…
    Het gaat je goed!

  10. Frank

    @Martin: We worden bijna allemaal met een goed stel hersens geboren. Waar is het bij jou onderweg mis gegaan?
    A. Tijdens de jaarwisseling slepen hele groepen jongeren dwars door alle wijken. Er is dus geen enkele reden om aan te nemen dat de jongeren uit de wijk kwamen waar het voorval zich voorgedaan heeft.
    B. In vrijwel alle wijken waar echt stront aan de knikker was wonen meer autochtone dan (alle groepen) allochtone Nederlanders bij elkaar. Alleen statistisch gezien praat je dus al poep. Alleen voor Kanaleneiland geldt dat er een forse meerderheid van allochtonen woont. Guess what? Daar viel de ellende nog relatief mee.
    C. Persoonlijk heb ik vast kunnen stellen dat de ‘brave’, licht over het paard getilde jeugd uit Oudwijk, Tuindorp en Wittevrouwen evengoed en zelfs in grotere mate gruwelijk de beest uit (kunnen) hangen.

    Kortom. Doe pas weer uitspraken als je weet waar je over praat. Of het althans beter kunt onderbouwen dan met een licht fascistoïde onderbuikgevoel alleen.

  11. Mikel

    Ongelofelijk wat is dat Hoograven toch een pauperwijk aan het worden. Het is daar nu nog veel erger dan in kanaleneiland en overvecht bij elkaar.

    En hoe kan het dat niemand is opgepakt???

  12. Frank

    @mohammed: Of je bent een Marokkaan met gevoel voor humor en ironie of je bent een autochtoon die op een doorzichtige manier de bullshit van Martin probeert te ondersteunen. Of je bent Martin zelf.

  13. Martin

    @Frank… Ik ben het natuurlijk niet met je eens, anders had ik jouw verhaal wel verteld ennuhhh… neem van mij aan dat ik géén tweéénheid ben en dus niet ook nog eens voor Mohammed door ga…;)

  14. Frank

    @Martin: Je kunt het niet eens zijn met me, maar als dat ook het deel met de statistieken en de feitelijke onrust betreft is dat hetzelfde als zeggen dat je het niet eens bent met het feit dat 2 en 2 samen 4 is. De gegevens van de gemeente Utrecht wat dat betreft zijn namelijk moeilijk te weerleggen, evenals het ontbreken van een correlatie tussen de plaats van de onrust en de samenstelling van de wijk.
    Maar goed. Zoiets aan jou proberen uit te leggen is net zoiets als een aap leren praten.

  15. Martin

    @ Frank… Je woordenschat en samenstelling en opbouw van zinnen gaf me even de indruk dat je redelijk was ontwikkeld. Je komt met argumenten die zouden kunnen kloppen, maar dan niet stroken met berichten in de media.
    Maar…. je zette me, wel geheel onverwachts, op het verkeerde been en geeft me de indruk dat je niets anders bent dan een reller, gezien je laatste zin. Misschien in andere werelddelen gebruikelijke taal, maar in Europa en dus ook in Nederland is zoiets toch vrij ongebruikelijk en zegt het beledigend proberen te zijn, meer over de schrijver dan de ontvanger………

  16. Frank

    @Karel: Do the math. De media geven per definitie een gekleurd beeld van de realiteit. De cijfers van de gemeente berreffende de bevolkingssamenstelling zijn objectief en absoluut. En ik heb geenszins de bedoeling te beledigen. ‘water naar de zee dragen’ was ook een optie geweest, maar zegt weinig over mijn indruk van je intellectuele capaciteiten. Dat ik die laag inschat is geen belediging maar slechts een constatering. En ook/zelfs het blote feit dat je het daar niet mee eens bent, maakt mijn constatering c.q. overtuiging nog geen belediging.

  17. Je kop in het zand steken.

    Laten we zeggen, het zijn geen fans van Geert Wilders, het zullen vooral de minder, minder, gastjes zijn.

  18. Frank

    Tja, maar neem me niet kwalijk. Wie wil dat wel? Om een fan van Geert Wilders te zijn moet je toch lijden aan een verregaande staat van hersenverweking.

  19. Hans Janmaat

    Haaaaaaaaaaaaa die Frank beschermer van de multiculturele uitwassen en ongewenste elementen, spuugt zonder respect op mensen die voor Wilders zijn, of niet linkse eikel met gemuteerde chromosomen.

  20. marc

    ik lees helemaal niks over de rellen op het maasplein in de utrechtse rivierenwijk ! daar moest de M.E ingrijpen maar het leek eerder alsof ze zich terug trokken dan daad werkelijk de lange latten gingen gebruiken ! ik gefrijp werkelijk niet waarom er niemand gearresteerd is ? zo moeilijk is dat toch niet , nogmaals als het voetbal gerelateerd zou zijn geweest hadden ze er wel op los geslagen. maar omdat er een marrokanen probleem is grijpen ze niet in en vandaar ook niks in de media ..enkel en alleen omdat men bang is voor escalatie…dus trekken de linkse ideologen er vast en zeker weer een bak subsidie open voor allerlei onzinnige nutteloze projecten om vervolgens nieuwjaarsnacht 2016 weer het zelfde te laten gebeuren ! lang leve de angsthazen de democratie daar waar de voetbalsupporter het daadwerkelijke kwaad is …want die vormen geen bedreiging voor de samenleving!

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).