Biologische broodwinkel op de Nachtegaalstraat opent zaterdag officieel de deuren | De Utrechtse Internet Courant Biologische broodwinkel op de Nachtegaalstraat opent zaterdag officieel de deuren | De Utrechtse Internet Courant

Biologische broodwinkel op de Nachtegaalstraat opent zaterdag officieel de deuren

Biologische broodwinkel op de Nachtegaalstraat opent zaterdag officieel de deuren
Op de Nachtegaalstraat opent zaterdag een nieuwe biologische broodwinkel: Le Perron. Eigenaar Erik Roseboom was eerder  accountmanager voor een groothandel in decoratiemateriaal, maar begon zijn bakkerscarrière na het proeven van biologisch brood. “Ik dacht hier moet ik iets mee.”

Op de Nachtegaalstraat opent zaterdag een nieuwe biologische broodwinkel: Le Perron. Eigenaar Erik Roseboom was eerder  accountmanager voor een groothandel in decoratiemateriaal, maar begon zijn bakkerscarrière na het proeven van biologisch brood. “Ik dacht hier moet ik iets mee.”

De winkel (voorheen zat hier spellenwinkel H.D. van der Meijden) is vanaf donderdag al open voor publiek, maar van een officiële opening wilde Roseboom nog niets weten. “Laten we eerst alles maar eens op orde krijgen voordat we iedereen hebben uitgenodigd en de broodmachine niet blijkt te werken.” Zaterdag om elf uur zijn daarom de buurtbewoners pas echt uitgenodigd om de biologische broden te proeven.

De franchiseonderneming Le Perron opent dan zijn eerste winkel in Utrecht. Roseboom vond vooral het idee achter de broodwinkel interessant. “Ik proefde eerder al eens wat van het biologische brood en dat beviel mij enorm. Toen ik ook een ander soort at en dat ook lekker bleek, was ik verkocht en wilde ik hier deel van uitmaken.” De kersverse bakker staat voor het eerst achter de toonbank van een winkel en heeft daarvoor een cursus van Le Perron moeten doorlopen.

“Het is ook wel fijn dat ik assistentie heb voor de eerste drie dagen om precies de goede broden te bakken die horen bij de kwaliteit van de winkel.” De winkel specialiseert zich door de handgemaakte manier van bakken. Ook kunnen klanten op de Nachtegaalstraat precies zien hoe alles wordt bereid. De grote etalage is helemaal open en de ovens staan midden in de winkel.

Heel anders dan bij marktkramen of andere bakkers waar vroeg in de ochtend alles wordt gebakken, is in Le Perron nog de mogelijkheid om aan het eind van de middag nog vers brood te krijgen.De bakker staat in Le Perron centraal. Hij laat klanten zien hoe brood wordt gebakken op het podium in het broodtheater. “Ik heb er heel erg veel zin in zaterdag, maar het is toch ook wel spannend.”SAMSUNG CAMERA PICTURES

2 Reacties

Reageren
  1. Annemieke

    Wat goed! Ook s’middags vers brood!

  2. Dagmar Wijnbelt-van Heun

    Heerlijk en eerlijk! Ik kom zeker gauw langs! Gefeliciteerd met je mooie zaak en heel veel succes gewenst!

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).