Geslaagd Startup Weekend Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Geslaagd Startup Weekend Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Geslaagd Startup Weekend Utrecht

Geslaagd Startup Weekend Utrecht

Met als thema ‘Ideas that last’ vond afgelopen weekend de tweede editie van het Startup Weekend Utrecht plaats bij business accelarator UtrechtInc. Met een focus op sustainability brachten ondernemende uitvinders, tech, design en (serious-) game enthousiastelingen hun ideeën er ten uitvoer. In niet meer dan 54 uur lanceerden zij diverse nieuwe duurzame bedrijven. 

Door 74 deelnemers uit alle delen van de wereld werden op vrijdagavond eerst 40 pitches gehouden voor de circa honderd aanwezigen. Daarvan werden er 12 uitgekozen om onder begeleiding van coaches en mentors te worden uitgewerkt tot een bedrijfspitch. De teams wijdden de rest van het weekend aan de uitvoering van hun plan, prototype en business model. Zondagavond vond de finale plaats waar alle teams, na 3 intensieve en leerzame dagen hun uiteindelijke plan moesten pitchen voor een vakjury bestaande uit tech investeerders en sustainability experts. De startup Greengame werd uiteindelijk verkozen tot winnaar. Greengame wil door middel van gamification het energieverbruik van consumenten verminderen. De kersverse startup gaat daarmee door naar de finale van de Global Startup Battle en dingt mee  naar een VIP reis naar Rio De Janeiro of San Francisco. Ook wint het team van Greengame een positie in de honderd dagen durende ‘Pressure Cooker’ van accelerator UtrechtInc, waarin startups klaargestoomd worden voor het grote werk.

NUzakelijk.nl was aanwezig tijdens het Startup Weekend en concludeerde dat, ondanks de focus op duurzame startups, slechts vier van de twaalf beginnende bedrijfjes een raakvlak met duurzaamheid hadden. De twee belangrijkste awards die werden uitgereikt (‘meest duurzaam’ en ‘meeste potentie’), gingen naar zulke startups. High-tech startup The Green Screen bleek het meest duurzaam. Het bedrijfje wil flexibele zonnepanelen op zonneschermen aanbrengen.

5 Reacties

Reageren
  1. Lorenz van Gool

    Als jullie mijn artikel dan toch zo schaamteloos bijna 1 op 1 kopiëren, link dan op z’n minst naar het originele artikel: http://www.nuzakelijk.nl/startups/2961672/duurzaam-sausje-utrechtse-startups.html
    Lekker bezig, ‘redactie’.

  2. maurice

    Bijna 1 op 1 Lorenz?

  3. Lorenz van Gool

    Ja, de hele strekking plus bewoordingen zijn hetzelfde. Hier zit eigenlijk copyright op. Dit mag niet, ook niet als je het een beetje aanvult met PR-praat. Zou je als nieuwsredactie moeten weten.

  4. maurice

    De PR praat is afkomstig van http://localhost/duic/ondernemen/25883/startup-weekend-utrecht-voor-sustainable-startups/ en we hebben keurig naar de bron verwezen!

  5. Lorenz van Gool

    Die link moet minstens naar het originele artikel. Aanvullen mag, maar blijft nog steeds grotendeels mijn tekst staan. Jammer dit, geen fouten willen toegeven.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).