Club Lunch
Wie gaat lunchen verwacht in een lunchroom minimaal een omelet, een broodje kroket en een Club Sandwich op de kaart aan te treffen. En juist de Club Sandwich (CS voor kenners) is vaak de weerspiegeling van de creativiteit van de kok. De CS wordt daarom wel beschouwd als het ultieme onderscheidende element in de vergelijking tussen restaurants met een fatsoenlijke lunchkaart.
DUIC stuurt elke week een culinaire verslaggever op pad die op zoek gaat naar de beste Club Sandwich in Utrecht. Niet alleen de CS wordt beoordeeld, maar ook de omgeving waarin deze gegeten wordt. Drankjes die erbij gedronken worden zijn een koffie verkeerd, Cola Light en een (liefst verse) jus.
Historie
De originele CS werd voor het eerst geserveerd in 1894 in het Saratago Club House in New York. Deze moeder aller Club Sandwiches bestond uit 3 lagen getoaste witte boterhammen, met daartussen: kalkoenfilet, bacon, (gekookt) ei, sla en tomaat. Naast de CS lag er friet op het bord.
Deze week: Eetcafé De Poort, Tolsteegbarrière 2
- Omgeving: Bedrijvige omgeving op het Ledig Erf aan het begin van de altijd bezige Twijnstraat. Goed bereikbaar met de bus. Halte Ledig Erf (lijn 2) stopt voor De Poort. Weinig parkeergelegenheid in de buurt. Per fiets vanuit het centrum prima te doen.
- Atmosfeer: Levendig en druk. Het is een komen en gaan van leveranciers, auto’s en fietsers. Er is genoeg te zien. De Poort is verbouwd en ziet er binnen fris en hip uit, mooie grote bar. Het terras is lekker groot met 2 hogere tafels en verder een bank om het terras af te bakenen. Handige constructie.
- Bediening: Vluchtig en soms zelfs gehaast. Wel correct en ervaren, maar het idee van ‘ik doe mijn ding en kan dat goed’. Iets meer aandacht naar de gasten toe zou fijn zijn.
- Publiek: Van alles wat. Een groepje oude vrouwen aan de koffie. Winkelend publiek, vrienden voor een biertje, moeders met kinderen en pakken voor de zakenlunch.
- Toiletten: Lange steile trap naar beneden brengt je bij de donkere toiletten. Deze zijn echter wel schoon en fris.
- Drankjes: De koffie verkeerd die wordt geserveerd smaakt goed en is lekker sterk en warm. De jus is warempel alweer vers! Alleen de Cola Light is postmix, jammer.
- Opvallend: Veel leesmateriaal binnen, van tijdschriften tot verse kranten. Het mooie terras waar altijd wel wat te zien is. De vele interessante en opvallende figuren die rondlopen op het Ledig Erf (Altrecht?). De gezellige sfeer op het plein met als buren van De Poort natuurlijk café Ledig Erf en het Louis Hartlooper complex. De online kaart komt redelijk overeen met de kaart op tafel! De site is dus redelijk up-to-date. Op de kaart in De Poort zelf krijg je er ook nog oude kaas bij.
De Club Sandwich
De CS bij De Poort heet: CS kip. Beetje vreemd aangezien dit een van de ingrediënten is. De ingrediënten volgens de kaart zijn getoast brood, kipfilet, spek, kruidenmayonaise, tomaat en spiegelei en (daar is ie) de oude kaas. Nou, dit klopt volledig. Niets meer of minder. Het broodje oogt leuk en ik wacht even met opeten, omdat ik nog wacht op een kommetje chips of friet. Deze komen echter niet.
Dan zal het wel een fantastische smaakexplosie worden. Als ik de CS zelf doormidden probeer te snijden ben ik blij dat ik als extra bestek een ‘steakmes’ heb gekregen. De toast is namelijk zo hard een normaal mes niet had volstaan. Opvallend is dat elk ingrediënt net uit de koelkast lijkt te komen. Alles is koud! De hoeveelheid sla is de overheersende smaak, de bruine randjes zijn niet lekker. Geen speciale ingrediënten, standaard beleg op de CS. En geen FRIET, geef dan in ieder geval chips.
Ik ben vanuit de wijk de stad weer ingegaan en dat had ik niet moeten doen. Ik beoordeel de CS en niet het terras of sfeer en dat is jammer voor De Poort. Voor €7,75 is deze CS te duur. Het is deze week helaas weer eens geen voldoende. Voor een biertje is De Poort zeker een aanrader, maar voor een CS zou ik een andere keus maken.
Beoordeling














geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.