Club Lunch
Wie gaat lunchen verwacht in een lunchroom minimaal een omelet, een broodje kroket en een Club Sandwich op de kaart aan te treffen. En juist de Club Sandwich (CS voor kenners) is vaak de weerspiegeling van de creativiteit van de kok. De CS wordt daarom wel beschouwd als het ultieme onderscheidende element in de vergelijking tussen restaurants met een fatsoenlijke lunchkaart.
DUIC stuurt elke week een culinaire verslaggever op pad die op zoek gaat naar de beste Club Sandwich in Utrecht. Niet alleen de CS wordt beoordeeld, maar ook de omgeving waarin deze gegeten wordt. Drankjes die erbij gedronken worden zijn een koffie verkeerd, Cola Light en een (liefst verse) jus.
Historie
De originele CS werd voor het eerst geserveerd in 1894 in het Saratago Club House in New York. Deze moeder aller Club Sandwiches bestond uit 3 lagen getoaste witte boterhammen, met daartussen: kalkoenfilet, bacon, (gekookt) ei, sla en tomaat. Naast de CS lag er friet op het bord.
Deze week: Eetcafé Jaap, De Neude 31
- Omgeving: mooi gelegen in het hart van Utrecht, goed te bereiken met het OV, de fiets of lopend.
- Atmosfeer: koud en kil. Binnen is alles erg nieuw en glad. De bestellingen worden opgenomen door de een en wat later komt de ander de bestellingen op tafel zetten.
- Bediening: correct, maar zakelijk. De bestelling wordt opgenomen, een andere collega brengt het en vertrekt zonder iets te zeggen. Als er een vriend aanschuift voor een bitter lemon wordt de bestelling opgenomen, maar het drankje komt niet. De bestelling staat overigens wel netjes op de bon die moet worden afgerekend.
- Toiletten: Een trap naar beneden leidt naar de schone toiletten. Even de haren bijwerken in de spiegel is lastig, omdat een spiegel ontbreekt.
- Drankjes: De koffie is prima, warm met een lekker koekje, wel in een theeglas. Postmix Cola Light en geen verse jus.
- Opvallend: Geen verse kranten/bladen (totaal geen), de nieuwe ‘koude’ inrichting. De onpersoonlijke ambiance, waardoor Jaap meer op een ‘horecafabriek’ lijkt dan een lunchroom. Op de website van deze horecazaak staat dat Jaap staat voor: ‘ ouderwetse kwaliteit van product en bediening tegen een modern betaalbare prijs’. De bediening faalt, misschien de CS niet?
De Club Sandwich
Er is verassend veel keus uit broodsoorten. Waldkorn, olijvenciabatta en een Italiaanse bol. Als de bestelling wordt opgenomen blijkt ook wit- of bruinbrood een optie. De CS bij Jaap heet een Sandwich Jaap. Altijd leuk om er een originele naam aan te geven. De ingrediënten bij Jaap zijn: boerenham, kaas, ei, tomaat, rauwkostsalade en chips.
Alles zit erop, maar wat een aanfluiting. 2 plakken oud wittebrood met goedkope kaas, Albert Heijn ham, koud gekookt ei, 2 plakjes tomaat, kleingesneden wortel en sla (door de keuken zelf?) en oude tortilla chips. Ik krijg met moeite het halve broodje op. Dit kan echt niet. En dan op de eigen website ventileren met een modern betaalbare prijs? €8, voor deze ouderwetse kwaliteit? Kwaliteit is dan wel heel erg persoonlijk misschien, maar naar mijn mening ligt deze bij de CS van Jaap wel erg laag.
Japie, Japie doe er wat aan. Want voor €8 zo’n CS aan je gasten verkopen is erg gedurfd, vooral met de service die erbij komt kijken. 1,5 ster voor de ‘moeite’.
Beoordeling











geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.