De rit naar Heerenveen verliep soepel. Voor de zekerheid de polder route genomen en ook maar wat eerder weg gegaan. Vakantieverkeer zou wel eens voor opstoppingen kunnen zorgen. Maar we waren ruim op tijd bij het stadion van Heerenveen. Genoeg tijd om in het stadion een horeca gelegenheid te bezoeken. Daar dachten de diverse supporters van FC Utrecht, net zo over. De meningen waren over het algemeen positief gestemd. Fans van Heerenveen waren minder positief. Het gaat allemaal wat stroef daar in het Noorden. Ze zien graag Veerman in de basis. Maar ook nu begon hij op de bank.
Tegen aanvang wedstrijd kwamen we het bezoekersvak binnen. Dat was gelijk een teleurstelling. 100 fans in totaal. De wedstrijd ontwikkelde zich op alle gebied naar behoren. FC Utrecht speelde voor de winst. Bij vlagen was het vermakelijk. Binnen een kwartier de 1 – 0 voor Heerenveen. Maar na een weergaloze rush van Ayoub, was het Haller die vanaf de elf meter stip de 1 – 1 liet aantekenen. Niet veel later zorgde Ramselaar voor de 1 – 2. In de tweede helft diende FC Utrecht de 3 punten binnenhalen. Kansen waren er. Maar het mocht niet baten. Ondanks de werklust van Rubin, de spits naast Haller. Ook tegen Heerenveen viel hij niet op. Hij zal nog veel meer progressie moeten gaan maken. Het gemis van Boymans laat zich gelden. Rubin zal het best in zich hebben, maar de vraag is wanneer het er uitkomt.
Er gebeurde veel in de tweede helft. 20 minuten voor tijd viel de 2 – 2. Ongetwijfeld de meest besproken goal van deze ronde. Vanuit het bezoekersvak wisten wij het zeker. Ruiter zat er weer naast. Later de beelden terugkijkend, zagen we een ongewenst handje van een speler van Heerenveen. Dat was duidelijk. Maar de rol van Ruiter was ook niet goed. Zeker in het 3 meter gebied dient Ruiter te heersen. Hij had man en bal moeten pakken. Hij is daar de baas, en niemand anders. Ellebogen gebruiken, knieën vooruit en, nog simpeler, tegen je tegenstander aan springen. In Nederland altijd goed voor een vrij trap. Ook vraag ik mij af, hoe kon St Juste daar komen? Ongedekt. Het gemis van Letschert doet zich ook hier gelden. Zo sluipen de punten weg. Dat mag niet al te lang meer gaan duren. Kwaliteit in de spits en centraal achterin, zal de club goed doen. Ruiter zal zich ook moeten gaan vermannen. Te beginnen zondag tegen AZ Alkmaar. Het belooft wederom een leuk spektakel te worden. AZ Alkmaar speelt aanstaande donderdag in Servië nog een EL wedstrijd. Het is te hopen dat de Serviërs er een slopend duel van maken. Wellicht dat FC Utrecht er aanstaande zondag enig voordeel uit haalt.
1 Reactie
ReagerenBoymans deed pas na de winterstop mee vorig seizoen, Rubin speelt tenminste dus sowieso al een verbetering.
Overigens was hij zo’n beetje bij elke aanval betrokken Ben, toch beter opletten de volgende keer!