Niets meer te halen, niets meer te verliezen | De Utrechtse Internet Courant Niets meer te halen, niets meer te verliezen | De Utrechtse Internet Courant

Niets meer te halen, niets meer te verliezen

Niets meer te halen, niets meer te verliezen
Ik ging gisteren toch gespannen naar de Galgenwaard. We mochten vooral niet verliezen van FC Twente. Er werd zelfs een geheime training ingelast.

Ik ging gisteren toch gespannen naar de Galgenwaard. We mochten vooral niet verliezen van FC Twente. Er werd zelfs een geheime training ingelast.

Het zou dan ook echt moeten gebeuren na het debacle in Den Haag. Daar zakte FC Utrecht compleet door de ondergrens heen. De eerste helft tegen FC Twente was ook niet al te best. Passie? Strijd? Vechtlust? Het zal de zon geweest zijn maar ik zag er niets van terug in het veld. De tientallen ex spelers op de hoofdtribune van FC Utrecht vielen zo wat in slaap. Daar waren er een aantal van die in het verleden wel wisten hoe je de zaken aanpakt als het eventjes niet loopt. In de rust maakten zij een ereronde. Joop van Maurik voorop. Zoals het hoort. Altijd voorop in de strijd. Prachtig.

In de tweede helft zagen we een beter FC Utrecht. Geen hoogstaand voetbal maar de werklust was aanwezig. De 1-0 van Haller kwam als een bevrijding. Vasthouden en over de streep trekken. Willem Janssen gaf dit maal het goede voorbeeld. Ayoub zakte volledig door het ijs en bleef volkomen terecht achter in de rust. Ruiter en Maarel zekerden de 3 punten. Een zucht van verlichting. Het is gedaan. Het seizoen zit er op. Niets meer te halen en niets meer te verliezen. Terugkijkend, het was niet het beste seizoen. Maar er is hoop.

De club heeft ingezien dat er een resolute koerswijziging moet plaats vinden. Vanuit Zuid Duitsland zal Ten Hag de nieuwe trainer worden. Althans, volgend het AD. De Jong wordt zijn rechterhand. Een prima duo. Samen zullen zij in staat zijn om FC Utrecht in het linkerrijtje te laten spelen. Een uitstekende keuze van de club. Het topsport klimaat komt er aan. Het zal tijd worden. We zijn dit seizoen niet verwend geweest in de Galgenwaard. Dat zal zijn weerslag kunnen hebben op de verlenging van de seizoenkaarten. Maar het duo Ten Hag/De Jong draagt wellicht bij aan een positieve boost. Er moest een nieuwe wind gaan waaien en er zal een nieuwe wind gaan waaien. Hopelijk zullen de tijden van weleer herleven. Wedstrijden tegen Napoli, Liverpool, Celtic en Steaua Boekarest. Maar eerst zaterdag op naar Deventer. De Eagles strijden voor lijfbehoud. Het wordt een zware dobber voor FC Utrecht. Misschien zit Ten Hag daar al op de tribune. Kan hij met eigen ogen zien waar het beter moet en welke stappen nodig zijn om van FC Utrecht te maken wat jaren geleden is beloofd. Eens zal het tij toch wel keren?

 

Ben ten Boden

3 Reacties

Reageren
  1. Rood

    Ben, ga letterlijk wat anders doen. Niemand leest dit en niemand zit op je gezever te wachten.

  2. Geenstijl@Utrecht.

    Frans van Seumeren de goede man, had beter zijn geld aan een goed doel kunnen geven.

  3. Hendrik

    Jammer, geen degradatievoetbal. Ook jammer dat FCU niet degradeert. Mocht dat zo zijn, dan worden we misschien ooit een keer kampioen. Die kans is nu mooi verkeken. Of kan dat nog als ze alles verliezen? Zo moeilijk kan dat toch niet zijn?

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).