FC Utrecht-supporters hebben in de nacht van zaterdag op zondag een groot spandoek aan de poort van voetbalclub FC Twente in Enschede gehangen. “Twente bedankt voor de centen”, staat er met grote letters op. De actie is een verwijzing naar het extra tv-geld dat Utrecht ontvangt nu FC Twente is gedegradeerd.
Twente moet dankzij de degradatie één derde van haar begroting inleveren. Dat de een zijn dood de ander zijn brood is blijkt uit het feit dat Vitesse, FC Utrecht en SC Heerenveen nu bij de verdeling van de tv-gelden 1,05 procent meer krijgen: volgens de supporters 1,5 miljoen euro. Ook hingen de supporters een Jupiler-bierkrat aan het hek, een verwijzing naar de Jupiler-league waar Twente nu in moet spelen.
De actie van de FC Utrecht-fans is een reactie op een eerdere actie van FC Twente supporters, na het vele leedvermaak om het lot van de Enschedese club. Zij hingen in meerdere stadions spandoeken op met de tekst “Leedvermaak is een groter compliment dan medelijden. Tot snel!”.
4 Reacties
ReagerenOk, FC Utrecht krijgt 1,05% meer tv-geld, en dat is 1,5 mln euro? Dus FC Utrecht krijgt zo’n €150 mln per jaar aan TV geld… #jaja
Dat zijn de betere hooligan acties!
Leuke actie, zo kan het dus ook 🙂
Yep Frits. FC Utrechtsupporters draaien hun hand niet om voor een pittig rekensommetje.