Afgelopen zomer was de woningmarkt in Utrecht uitgebreid in het nieuws. Al jaren is het voor veel Utrechters onmogelijk om te verhuizen. Kijkdagen waar meer dan honderd mensen op af komen, tientallingen biedingen op één en hetzelfde huis, het is voor veel huizenzoekers af en toe om moedeloos van te worden.
Zo moedeloos zelfs, dat meer dan twintig procent van de huizenzoekers in Utrecht zelfs besluit de handdoek in de ring te gooien en te kijken naar alternatieven. Sommigen wijken uit naar andere dorpen en steden in de regio (al is de woningmarkt daar soms niet veel beter in beweging), anderen besluiten in hun eigen woning te blijven en daar proberen gelukkig te worden. Als jij ook zo iemand bent die maar niet een andere woning kan vinden en daarom (noodgedwongen of niet) in het eigen huis blijft wonen, dan doe je er wellicht goed aan om je huis te verbouwen. Is het niet voor verkoopwaarde van je huis, dan is het wel voor je eigen woongenot. En dat is ook heel wat waard.
Wat zou je kunnen verbouwen?
Voordat je de sloophamer tegen de muren aan mept is het goed om eens rustig te gaan zitten en na te denken wat je op dit moment stoort aan je eigen woning. Is het gebruik aan ruimte voor de kinderen? Is het de te krappe badkamer? Het hopeloos ouderwetse toilet of de indeling van de keuken? Of is het het feit dat je je blauw betaalt aan energiekosten, omdat je huis uit 1937 niet geïsoleerd is? Zet eens al je woonwensen op een rijtje en ga dan met een professional om tafel om te kijken wat hij of zij jou aan zou raden. Misschien is er in je eigen woning wel veel meer mogelijk dan je denkt! Door het plaatsen van een dakkapel kan er bijvoorbeeld zomaar ruimte ontstaan voor een extra slaapkamer op zolder, of door het weghalen van een muurtje kan je misschien wel de woonkamer koppelen met de keuken, zodat je uiteindelijk een fijne woonkeuken krijgt.
Droombadkamer
Wat bij veel mensen die dromen over een andere woning vaak ook hoog op het verlanglijstje staat is een andere en modernere badkamer. Een badkamer mét vloerverwarming, waar je ook ‘s winters heerlijk met je blote voeten op de tegels kunt staan. Als je besluit om langer in je eigen woning te wonen omdat de woningmarkt helemaal op slot zit, kan het soms erg fijn zijn om je badkamer eens helemaal aan te pakken. Nieuwe tegels op de wanden, een nieuw badkamermeubel of een nieuw hangend toilet doen wonderen voor de sfeer in je badkamer en het woongenot dat je in de badkamer ervaart.
Met soms relatief simpele ingrepen in je woning kun je je woning een hele andere look and feel geven, waardoor het soms net even prettiger wonen is dan voorheen en het gemis van een nieuwe woning een stuk kleiner wordt. Bijkomend voordeel is dat alle verbeteringen die je doorvoert aan je huis ook de verkoopwaarde ten goede komen, dus mocht je ineens al tegen je droomhuis aanlopen, dan is je eigen huis waarschijnlijk ook zo weer verkocht.