D66, de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen, laat weten met alle politieke partijen een verkennend gesprek te gaan voeren. “Deze verkiezingsuitslag vraagt om een coalitie met een breed draagvlak”, vertelt lijsttrekker Klaas Verschuure.
Nadat vanochtend de definitieve uitslag bekend was gemaakt op het stadhuis volgde een duidingsdebat tussen alle lijsttrekkers. D66 gaf in het duidingsdebat aan om met alle partijen in gesprek te willen gaan. Verschuure: “De verkiezingsuitslag vraagt daar om. Er zijn nieuwe partijen in de raad gekomen en er hebben flinke verschuivingen plaatsgevonden. Er komen daarnaast veel nieuwe taken op de gemeente af, dus een breed draagvlak is voor ons belangrijk.”
Als basis voor al deze gesprekken heeft D66 een fundament opgesteld over de manier waarop het bestuur en de gemeente met haar inwoners zou moeten omgaan. In het fundament staan uitgangspunten die voor D66 belangrijk zijn bij het zoeken naar een coalitie met breed draagvlak.
Verschuure: “Dit fundament is wat ons betreft de basis voor gesprekken. Het zijn belangrijke uitgangspunten voor het vormen van een nieuw college. Ik verwacht dat deze uitgangspunten breed onderschreven kunnen worden.”
5 Reacties
ReagerenIk zou dan lekker alle partijen uitnodigen, een breder draagvlak kan je niet krijgen.
Graag een college met veeel initiatief voor meer woningen in het centrum.
Hoe wil je meer woningen in het centrum krijgen? Winkels en horeca sluiten en ombouwen? Of op alle pleinen flats bouwen? Ik denk dat er ruimte voor nodig is en die is er niet echt 😉
De uitslag vraagt helemaal niet om een brede coalitie! Wat een onzin! D66, GL en SP hebben meerderheid, dus aan de slag! Of durft D66 niet samen met SP..?
Utrecht is de afgelopen 4 jaar niet beter maar slechter geworden door de Linkse Coalitie…lijkt mij zeker verstandig om eens wat anders proberen?
Zeker geen GL en PvdA meer !
Landelijk gezien zijn beide partijen afgestraft voor hun wanbeleid, alleen in Utrecht word ze de hand boven het hoofd gehouden.