Aantal zeer zwakke scholen in Utrecht verdubbeld | De Utrechtse Internet Courant Aantal zeer zwakke scholen in Utrecht verdubbeld | De Utrechtse Internet Courant

Aantal zeer zwakke scholen in Utrecht verdubbeld

Aantal zeer zwakke scholen in Utrecht verdubbeld

Volgens de Jonge Socialisten, de jongerenafdeling van de Utrechtse PvdA, is het aantal zeer zwakke scholen in Utrecht het afgelopen jaar verdubbeld. Zij baseren een en ander op gegevens van de onderwijsinspectie en hebben in een open brief wethouder onderwijs Jeroen Kreijkamp opgeroepen om zijn nek uit te steken en samen met schoolbesturen tot een aanvalsplan te komen om het onderwijs in Utrecht te verbeteren.

De Jonge Socialisten deden navraag bij de onderwijsinspectie en controleerden de gegevens op de site van de inspectie. Uit de verzamelde informatie blijkt, dat er op 20 januari dit jaar 20 Utrechtse scholen het predikaat zwak en 4 scholen het predikaat zeer zwak kregen. Vorig jaar maart ging het nog om 23 zwakke en 2 zeer zwakke scholen. Het aantal zeer zwakke scholen is daarmee verdubbeld. De Jonge Socialisten verwijten Kreijkamp dat hij zich teveel achter zijn positie als wethouder verschuilt door te stellen dat de schoolbesturen verantwoordelijk zijn voor het verbeteren van het onderwijs. Zij vinden dat de wethouder een voorbeeld moet nemen aan zijn collega Lodewijk Ascher in Amsterdam die zich niets aantrekt van zijn wettelijke bevoegdheden en ‘knokt’ voor goed onderwijs voor ieder kind.

De Jonge Socialisten Utrecht is van mening dat het op de helft van de termijn van dit college tijd wordt om de mooie woorden op onderwijsgebied om te zetten in daden. Niet te snel tevreden zijn, en een voorbeeld nemen aan de ambities die in andere grote steden op onderwijsgebied leven. Bijvoorbeeld door de prestaties van scholen openbaar te maken zoals vorig jaar in een motie van PvdA, VVD en D66 is gevraagd.

Bron: www.js.nl

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).