Als gevolg van het verdwijnen van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen (WGR) per 1 januari 2013 zal het Bestuur Regio Utrecht (BRU) per gelijke datum worden opgeheven. Dat heeft minister Spies van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties eind vorige week bekend gemaakt. Het BRU is een samenwerkingsverband van negen gemeenten in de Provincie Utrecht, die zich voornamelijk richt op verkeer en openbaar vervoer in de Regio. De taken die door het BRU worden uitgevoerd, zoals het beheer en onderhoud van het openbaar vervoer in de regio, gaan naar de Provincie.
Het BRU is een samenwerking tussen de gemeenten Bunnik, De Bilt, Houten, IJsselstein, Nieuwegein, Stichtse Vecht, Utrecht, Vianen en Zeist en werkt vooral aan verbetering van de bereikbaarheid, de leefbaarheid en de economische ontwikkeling van het gebied. Bijvoorbeeld het beheer en onderhoud van het regionaal openbaar vervoer valt onder de verantwoordelijkheid van het BRU. Maar het BRU zorgt ook voor afstemming tussen de gemeenten op het gebied van woningbouw, recreatie en economische zaken. Opheffing van regionale samenwerkingsverbanden stond al benoemd in het regeerakkoord. Alleen samenwerkingsverbanden rond Amsterdam, en die tussen Den Haag en Rotterdam mogen blijven bestaan, als het aan het kabinet ligt.
Dick Hoek, gemeenteraadslid CDA en woordvoerder Verkeer in een reactie: ‘Hoewel het CDA-Utrecht betreurt, dat het BRU wordt opgeheven, onderkennen we de bestuurlijke noodzaak en respecteren we de keuze van de minister. Het BRU voert zijn functie als openbaar vervoersautoriteit goed uit. Dat is een omvangrijke taak vanwege de aanleg van de nieuwe tramlijn naar de Uithof, en de ambities voor tramlijnen naar Leidsche Rijn en het
beheer van het OV- bedrijf. Het is daarom te betreuren dat aan deze goedlopende organisatie nu een einde komt. De minister heeft echter anders besloten. Uit bestuurlijk oogpunt is dit wel te begrijpen.’
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.