ChristenUnie: Mobiliteitsplan ‘Utrecht Aantrekkelijk en Bereikbaar’ onrealistisch | De Utrechtse Internet Courant ChristenUnie: Mobiliteitsplan ‘Utrecht Aantrekkelijk en Bereikbaar’ onrealistisch | De Utrechtse Internet Courant

ChristenUnie: Mobiliteitsplan ‘Utrecht Aantrekkelijk en Bereikbaar’ onrealistisch

ChristenUnie: Mobiliteitsplan ‘Utrecht Aantrekkelijk en Bereikbaar’ onrealistisch

De lokale fractie van de ChristenUnie heeft twijfels over de uitvoerbaarheid van het onlangs gepresenteerde ambitiedocument ‘Utrecht Aantrekkelijk en Bereikbaar’. Het plan werd begin februari op hoofdlijnen goedgekeurd, maar de ChristenUnie vindt de uitgangspunten vaag en voor velerlei uitleg vatbaar. Concrete plannen over hoe een en ander wordt gerealiseerd ontbreken, volgens de partij, en er is nog geen cent beschikbaar om de plannen te financieren.

Utrecht staat momenteel voor grote veranderingen en uitdagingen. Het college wil van Utrecht dé fiets- en OV-stad van Nederland maken. De introductie van een tramnetwerk in de stad vormt hiervan de motor. Ondanks een forse binnenstedelijke verdichting wil de gemeente de groei van de automobiliteit halveren en daarnaast in de openbare ruimte een kwaliteitssprong realiseren. Nogal wat ambities dus die door het college, samen met een uitwerking van die plannen op hoofdlijnen, zijn vastgelegd in een zogenaamd ambitiedocument onder het motto ‘Utrecht Aantrekkelijk en Bereikbaar’. Van begin oktober tot 8 november 2011 heeft Utrecht geïnteresseerden gevraagd een reactie te geven op het ambitiedocument. Er is een werksessie met jongeren gehouden, webconsultatie via www.utrecht.nl/aantrekkelijkenbereikbaar en een stadsgesprek met belanghebbenden en wijkraadsleden. Daaruit is gebleken, dat er voldoende draagvlak is voor de hoofdkeuzes om die verder uit te werken. Daaronder vallen de (regio)tram als basis OV-systeem, de fiets (boven de auto) als primair vervoersalternatief in de stad en de verbetering van de kwaliteit van de openbare ruimte.

Tijdens de vorige bespreking van het ambitiedocument heeft de ChristenUnie aangegeven, dat de gestelde ambities de problemen van de stad zouden moeten oplossen en dat deze ambities concrete invulling moesten krijgen. In het vernieuwde document is daarvan, volgens de partij, niets terug te zien. De ChristenUnie wil daarom op dit moment niet instemmen met het ambitiedocument en wil graag een meer concrete en realistische uitwerking van het plan. De wethouder zal om die reden het huidige plan aanhouden en voor de zomer -in combinatie met een aantal uitvoeringsagenda’s- opnieuw voorleggen.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).