Het Nationaal Studentendebat vond gisteravond voor het eerst in Utrecht plaats. Tweede Kamerleden van diverse fracties, woordvoerders van verschillende studentenorganisaties en economische experts gingen met elkaar in debat in Het Huis Utrecht over de gevolgen van het nieuwe leenstelsel.
Gaat het nieuwe leenstelsel straks nou echt meer opleveren dan het je kost? Wat nou als je een studie kiest die minder gunstig ligt op de arbeidsmarkt? Wat voor gevolgen heeft een studieschuld voor je leven na je studie? Vragen waar gisteren over gedebatteerd tijdens de avond: Let op! Studeren kost geld.
Tweede Kamerlid van de PvdA Mohammed Mohandis verdedigde ferm de invoering van het nieuwe leenstelsel wat hij ziet als een goede stap voorruit. “Op deze manier kan er geïnvesteerd worden in de kwaliteit van het onderwijs.” Ook Paul van Meenen van de D66 liet weten voor het leenstelsel te zijn.
De aanwezige studentenpartijen lieten echter, samen met het CDA en de SP een kritisch tegengeluid horen. “Toegankelijkheid moet centraal staan”, was een veel gehoorde zin. Sommige partijen vrezen dat er jongeren zijn die vanwege het nieuwe stelsel de keuze maken om niet te gaan studeren.
De economische experts die aanwezig waren vinden vooral dat de communicatie naar de toekomstige studenten en ouders soms een stuk beter kan. “Voorlichting is zeer belangrijk.”
Ondertussen riep Tom Hoven van de Landelijke Studenten Vakbond iedereen op, zowel voorstanders als tegenstanders, om 14 november naar het Malieveld in Den Haag te komen voor een landelijke demonstratie tegen het leenstelsel.











geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.