‘Het was tot op het laatste moment spannend welke sprekers er zouden komen. Na wat afzeggingen is het toch gelukt een interessant programma op te zetten. Het blijft spannend, want dit is de eerste keer dat wij als COC-Midden Nederland deze formule gebruiken’, vertelt organisatrice Elena Ponzetti. De netwerkborrel van maandag in café Bodytalk gaat over het homobeleid in de stad.
De opzet van de avond is dat er vooral veel geborreld wordt tussen de presentaties door. Ponzetti: ‘Vanuit mijn politieke achtergrond weet ik dat er een grote drempel bestaat tussen sprekers en het publiek, het is lastig om ze in contact te laten komen, terwijl je hier juist het meeste aan hebt bij dit soort bijeenkomsten. Met een vol glas praat je nou eenmaal gemakkelijker.’
Martin Jansen van organisatie Art. 1 is de avond begonnen met een korte toespraak over de noodzaak van melding doen als je gediscrimineerd wordt. ‘Om de kennis van de politici, politie en de andere organisaties te vergoten is het belangrijk dat je van een discriminerende situatie melding doet. Dat kan een aangifte zijn bij de politie, maar je kunt het ook bij ons melden. Als je er als slachtoffer verder niets mee wilt doen hoeft dat niet, maar je geeft ons wel informatie waarmee wij kunnen zien wat de risicovolle plekken in de stad zijn, en zodoende kan de politie daar bijvoorbeeld extra surveilleren.’
Wethouder Gilbert Isabella vertelt vervolgens hoe hij en zijn partij, de PvdA, achter alle de verschillende roze organisaties staat. ‘Het is belangrijk dat we samen de handen ineen slaan om tegen discriminatie op te treden.’ ‘Het is ook van belang dat we jongeren kennis laten maken met het werk van bijvoorbeeld het COC, en ik vind dan ook dat we in gesprekken tussen de gemeente en schoolbesturen de voorlichtingen echt een onderwerp moeten laten zijn.’
Na deze twee heren is het tijd voor de jongeren. De denktank U-Shakers bestaat uit jongeren tussen de twaalf en tweeëntwintig jaar die hun mening geven over verschillende onderwerpen in de stad. Het afgelopen jaar hebben zij projecten op hun eigen school gestart om homo-discriminatie tegen te gaan. Zo hebben zij op het ROC-MN op de Australiëlaan posters gemaakt waarbij leerlingen hun hand konden afbeelden als ze achter de leus ‘Stop Homohaat’ staan. ‘Maar twee leerlingen hebben niet meegedaan omdat ze er niet achter stonden, de rest van de school wel. Dat is een bijzonder groot succes.’ De U-shakers staan achter het organiseren van Gay-Straight Alliances op scholen. Dat is een groepje jongeren die zich hard maakt voor de homobelangen op de eigen school. Bovendien bracht groepslid Fatima Zora met hulp van Flinke Namen rapper MC Fit een nummer over acceptatie.
Elena Ponzetti is trots op haar avond. ‘Het is allemaal gelukt. Er waren veel bezoekers, de hele kroeg stond vol. De gasten waren leuk en er is veel onderling besproken over de onderwerpen.’ ‘Ik hoop dat donderdagavond net zo’n succes wordt als vandaag.’ Het COC-netwerk cafe van donderdag gaat over discriminatie op de werkvloer, en wat je als bedrijf kan doen om dit tegen te gaan. ‘Als ze zo lekker praten net als nu, dan komt het vanzelf goed.’
Clip over het nut van de Gay-Straight Alliances:
http://youtu.be/z2B1YizhQa4
2 Reacties
ReagerenElena Ponzetti laat in haar relaas weg dat Hans en Ton nog steeds aan het procederen zijn omdat de politie het OM en de burgemeester forse steken hebben laten vallen in de bestrijding van homohaat en discriminatie van homoseksuelen in de stad Utrecht. Elena Ponzetti heeft net als het COC en de wethouder boter op het hoofd.
Een zeer belangrijk onderwerp. Helaas is het moeilijk om na het lezen van de zin “Met een vol glas praat je nou eenmaal gemakkelijker” dit “praatgroepje” serieus te nemen. Heel veel problemen ontstaan door het nuttigen van alcohol!