Een hoog opgelopen ruzie tussen de raadsleden Wim Oostveen (Stadsbelang Utrecht) en Willem Buunk (VVD) heeft tot een aangifte geleid van eerstgenoemde. Buunk beschuldigt Oostveen van belangenverstrengeling.
Dat schrijft De Telegraaf vandaag. Buunk zou eerder deze maand in een mail Oostveen beschuldigd hebben van ‘onvervalste belangenverstrengeling’ vanwege diens rol als directeur bij vastgoedbedrijf Ovast. De VVD-fractie heeft laten weten de aangifte ‘onbegrijpelijk’ te vinden.
De dubbele pet die Oostveen op zou hebben is eerder dit jaar al onderzocht door een commissie van wijzen. De uitslag daarvan was dat er geen integriteitsregels waren geschonden, maar dat zijn zakelijke en gemeentelijke belangen wel eens konden gaan botsen met elkaar.
Overigens heeft Willem Buunk anderhalve week geleden laten weten te stoppen met zijn raadslidmaatschap. Hij wordt aankomende donderdag na acht jaar in de raad te hebben gezeten vervangen door zijn partijgenoot Lex van Eijndhoven. Het opstappen staat los van de aangifte.
Gekoppelde berichten
Commissie Addink: ‘Raadslid Oostveen zakelijk en persoonlijk te veel vergroeid met stad’
De Commissie Addink heeft op dit moment geen belangenverstrengeling waargenomen bij raadslid Wim Oostveen van…
20 Reacties
ReagerenAangifte van wat? Smaad?
Quote: “De dubbele pet die Oostveen op zou hebben is eerder dit jaar al onderzocht door een commissie van wijzen.”
Mooi man. Een werknemer van de Gemeente wordt verdacht van belangenverstrengeling en diezelfde Gemeente stelt een commissie samen bestaande uit andere Gemeente werknemers om te onderzoeken of de Gemeente werker een dubbele pet op had in het verrichten van zijn werkzaamheden voor diezelfde Gemeente en of diezelfde Gemeente op enige wijze laakbaar heeft gehandeld. Dat de onderzoekscommissie van de Gemeente, bestaande uit Gemeente medewerkers, concludeert dat er helemaal niets mis was met het handelen van een de werknemer van de Gemeente of de handelingen van de Gemeente als zodanig, mag weinig verbazing schetsen….
Afschaffen die Gemeente! Belasting terug naar de burgers! Privatiseren die handel. Een Gemeente als zodanig (machtsinstituut dat over van burgers gestolen gelden kan beschikken) zal per definitie tot weinig anders leiden dan nepotisme, corruptie, machtsmisbruik en destructief economisch beleid.
Ach beide zijn 1 pot nat.
Bijzonder onvolledig artikel. Waar gaat de aangifte nu over ? Dat staat er niet in.
Aan zijn kop te zien heeft die Oostveen zijn beste tijd ook wel gehad
Huh?
“Een hoog opgelopen ruzie tussen de raadsleden Wim Oostveen (Stadsbelang Utrecht) en Willem Buunk (VVD) heeft tot een aangifte geleid van eerstgenoemde.” Oostveen heeft dus blijkbaar aangifte gedaan.
“Buunk zou eerder deze maand in een mail Oostveen beschuldigd hebben van ‘onvervalste belangenverstrengeling’ vanwege diens rol als directeur bij vastgoedbedrijf Ovast.” Buunk heeft Oostveen dus beschuldigd.
“De VVD-fractie heeft laten weten de aangifte ‘onbegrijpelijk’ te vinden.” Anders ik wel. Ik snap er geen hout van.
“De dubbele pet die Oostveen op zou hebben is eerder dit jaar al onderzocht door een commissie van wijzen. De uitslag daarvan was dat er geen integriteitsregels waren geschonden, maar dat zijn zakelijke en gemeentelijke belangen wel eens konden gaan botsen met elkaar.” Oostveen heeft dus wellicht iets fout gedaan.
“Overigens heeft Willem Buunk anderhalve week geleden laten weten te stoppen met zijn raadslidmaatschap. Hij wordt aankomende donderdag na acht jaar in de raad te hebben gezeten vervangen door zijn partijgenoot Lex van Eijndhoven. Het opstappen staat los van de aangifte.” En Buunk geeft zijn portie aan Fikkie.
Ik kan werkelijk geen touw vastknopen aan dit artikel. Oostveen zit mogelijk fout. Oostveen doet aangifte. Waarvan? Geen idee. Buunk houdt ermee op.
Conclusie. De gemeentepolitiek is inderdaad volkomen intransparant.
Van harte eens met Objectivist. Eigenlijk, als ik alle commentaren van de afgelopen maanden eens de revue laat passeren, is de ambtenarij vooral gelukkig met zichzelf, en kunnen de mensen roepen wat ze willen. En schuiven natuurlijk.
Lees het boek Toekomst Zonder Ambtenaren van Pim Fortuyn.
Grandioos.
Wèl toevallig dat Buunk er nu in een keer mee stopt als raadslid. Zou hij zich toch te veel geïntimideerd voelen door Oostveen?
Leuk doorschuif nieuws. Het artikel van De Telegraaf, de bron, is duidelijker:
http://www.telegraaf.nl/binnenland/24663648/__Vete_raadsleden_leidt_tot_aangifte__.html
Vorige week publiceerde DUIC een artikel over een voorstel van Stadsbelang om het sportpark Welgelegen op te heffen, en daar huizen te gaan bouwen. Dat zou de gemeente 120 miljoen opleveren. Er is toch maar heel weinig fantasie voor nodig om te denken, dat vastgoedbedrijf Ovast van Wim Oostveen, daar een graantje van mee zou pikken. Om de schijn van belangenverstrengeling te vermijden, werd het voorstel ingediend door de partijgenoot en stroman van Oostveen: Cees Bos. Normaal gesproken geef ik de VVD niet zomaar gelijk, maar hier hebben ze toch een punt.
Ik dacht eerst dat er een recent foto van Bert vd Roest stond, maar lezend moet ik ineens aan de Chipshol-affaire denken…………………
@Ulaan 27 OKTOBER 2015 OM 13:20
Goed nieuws, Ulaan. De gure Marxistische wind die Nederland sinds ’68 teistert is aan het draaien! Na decennia van linkse kokervisie gesprekken over hoe allerlei bestuurslagen het best gestapeld konden worden en het meest riant ingericht konden worden (met een nepotistische, parasitaire, tot op het bot corrupte semi-elitaire topkaste tot gevolg), begint de discussie in Nederland eindelijk breder van aard te worden…
Niet langer wordt de Overheid of Gemeente als zodanig als een natuurverschijnsel bezien, maar wordt haar bestaansrecht door totaal disfunctioneren op nagenoeg ieder vlak meer in twijfel getrokken. Steeds meer mensen vragen zijn voorstander van het schrappen van bestuurslagen en het decimeren van de macht van de Staat. Het (semi-)socialisme heeft opnieuw gefaald en is ontmaskerd als dezelfde kwakzalverij die in de 20e eeuw ongekende bloedvergeten over de hele planeet bracht.
Er is een klassiek liberale lente aan het aanbreken, mogelijk over enkele decennia uiteindelijk gevolgd door een geheel kapitalistische zomer! Een nieuwe Renaissance! De Renaissance van het individualisme! Ik hoop dat ik de fenomenale visie van Fortuyn nog mag meemaken…
al bij zijn kandidaatstelling was duidelijk, dat de heer Oostveen als ondernemer een aantal zakelijke conflicten had met de gemeente Utrecht. verschillende partijen hebben er ook toen al op gewezen, dat dit bij een eventueel lidmaatschap van de gemeenteraad tot belangenverstrengeling zou kunnen leiden, die zich slecht verhoudt met de zuiveringseed, waarmee kandidaat-raadsleden hun functie aanvaarden en die hun integriteit moet waarborgen.
kennelijk heeft de commissie die hiernaar na het aantreden van de heer Oostveen onderzoek deed, die bezwaren voldoende weten te ontzenuwen. maar even kennelijk is dit voor de VVD, althans voor raadslid Buunk, onvoldoende gebleken, met deze aangifte tot gevolg.
in het licht van deze constateringen kan ik alleen maar concluderen, dat de kiezers van de heer Oostveen voldoende op de hoogte waren van het risico op belangenverstrengeling. zijn mede-raadsleden en andere belanghebbenden kunnen bovendien in het oog houden, of hij zijn functie als raadslid voldoende integer vervult. ik hoop dat de aangifte vanuit de VVD-fractie niet betekent, dat die partij daarvan niet overtuigd is.
@Koen, wellicht nog een keer lezen, het is niet heel erg ingewikkeld hoor.
OT: Wim Oostveen heeft er keer op keer alle schijn van ontzettend fout te zijn in de zin van belangenverstrengeling met vastgoed. Het laatste ballonnetje van hem wat Marcel hier al eerder aanhaalde was ook al zoiets: http://www.duic.nl/nieuws/huizen-op-sportpark-nieuw-welgelegen-leveren-120-miljoen-op/
Om die oostveen hangt al jaren een geur van bouwfraude. Half utrecht weet dat.
aangifte van laster en enkelvoudige belediging
Zullen we niet eerst eens naar de feiten kijken. Heren,kunt u uw emails en aangifte op Duic plaatsen,zodat het debat niet uitsluitend speculatief blijft.
De positie van meneer Oostveen is natuurlijk belachelijk. Als de heer Oostveen in de gemeenteraad zit en bepaalde gebieden wil verkavelen en dat dit ook nog van zichzelf blijkt te zijn is dat natuurlijk totaal objectief. Ook rechtszaken tussen de gemeente en Ovast zullen niet tot conflicten leiden.
Deze man zit hier alleen om zijn eigen vastgoed imperium uit te melken op kosten van de gemiddelde Utrechter. Als volksvertegenwoordiger dien je hier afstand van te nemen en de heer Ovast zet druk op besluitvorming dat die zelf nodig heeft om zijn bedrijfswinst te maximaliseren.
Of die corrupt is durf ik niet te zeggen, maar hij zit in de gemeenteraad voor zijn ondernemersbelang en niet het belang van de gemiddelde Utrechter. Dat lijkt mij niet de bedoeling.
Je ziet toch gelijk aan die harses van Van Oostveen dat het een Ratjepejer pur sang is. Oud Hollandse oplichterspraktijken bij dit malafide figuur.
Achteraf gezien had Cees Bos van Stadsbelang in januari 2014 veel beter kunnen kiezen, via een lijstverbinding, voor de (gedecoreerde) raadsnestor Vreeswijk, met 17 jaar raads- en statenervaring in Utrecht en Almere, dan voor het grote geld van de querulant van Ovast BV die nu de gemeentepolitiek alleen maar gebruikt voor zijn eigen handel en wandel.