Twintig mannen en zes vrouwen solliciteerden naar functie burgemeester Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Twintig mannen en zes vrouwen solliciteerden naar functie burgemeester Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Twintig mannen en zes vrouwen solliciteerden naar functie burgemeester Utrecht

Twintig mannen en zes vrouwen solliciteerden naar functie burgemeester Utrecht

Nadat afgelopen maandag de sollicitatietermijn voor de vacature voor het burgemeesterschap van Utrecht is gesloten, kan nu een balans worden opgemaakt. De Commissaris van de Koning laat weten dat er zesentwintig mensen hebben gereageerd op de vacature van burgemeester van de gemeente Utrecht. De termijn is inmiddels gesloten. Onder de kandidaten zijn twintig mannen en zes vrouwen.

Onder de sollicitanten bevinden zich acht (oud-)burgemeesters en zes kandidaten met een andere bestuurlijke achtergrond. Zeven kandidaten zijn lid van de PvdA; vier van de VVD; drie van het CDA; één van GroenLinks; vijf kandidaten zijn partijloos en van zes kandidaten is de politieke achtergrond niet bekend. Namen worden niet genoemd, maar een aantal kandidaten is al bekend. Het gaat om Henk Westbroek, Yet van den Bergh, PVV’er Jhim van Bemmel en de 17-jarige Hidde van Koningsveld.  De namen van oud-FNV-voorzitter Agnes Jongerius en Jan van Zanen, burgemeester van Amstelveen en lid van de VVD zijn in de media genoemd, maar hun sollicitatie is door hen niet bevestigd.

Het is opmerkelijk dat zich onder de kandidaten geen D66-er bevindt. Eerder werd voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van deze partij Alexander Pechtold nadrukkelijk als mogelijke nieuwe burgemeester van de stad genoemd.

Gestreefd wordt naar een benoeming per begin januari 2014.

3 Reacties

Reageren
  1. Ivo Thonon

    D66 is al sinds meer dan twintig jaar zonder apostrof, en de partijleider heet Alexander Pechtold…

  2. Jeroen

    Er is geen PVV kandidaat, maar PVV-er Jhim heeft wel gesolliciteerd?
    Wat klopt er nou niet?

  3. TonKo

    Solliciteerden? Hoeveel zijn daar dan nog van over? of solliciteren er 26?
    Graag duidelijkheid hierin.Vooral als het al bekend is wie de burgemeester is geworden, kan ik eventueel mijn emigratie naar een andere gemeente rond hebben voordat een of andere clown hier daadwerkelijk burgemeester wordt.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).