Verbazing over ‘belastinggeldcadeau’ van €5000 aan HKU-student | De Utrechtse Internet Courant Verbazing over ‘belastinggeldcadeau’ van €5000 aan HKU-student | De Utrechtse Internet Courant

Verbazing over ‘belastinggeldcadeau’ van €5000 aan HKU-student

Verbazing over ‘belastinggeldcadeau’ van €5000 aan HKU-student
De gemeente heeft vorige week aangekondigd jaarlijks een aanmoedigingsprijs van €5000 uit te reiken aan de best afgestudeerde van de Hogeschool voor de Kunsten (HKU). Het CDA heeft met verbazing kennisgenomen van dit nieuws en daar schriftelijke vragen over gesteld aan het college van B&W.

De gemeente heeft vorige week aangekondigd jaarlijks een aanmoedigingsprijs van €5000 uit te reiken aan de best afgestudeerde van de Hogeschool voor de Kunsten (HKU). Het CDA heeft met verbazing kennisgenomen van dit nieuws en daar schriftelijke vragen over gesteld aan het college van B&W.

Met de jaarlijkse prijs willen de HKU en de gemeente studenten extra aanmoedigen en ondersteunen. De gemeente beschouwt de HKU als een belangrijke culturele partner en een drijvende kracht in opleidingen en innovatie voor de creatieve industrie. De HKU draagt bijvoorbeeld bij aan de profilering van Utrecht als sterke stad. In 2020 zal de voortzetting van de prijs worden geëvalueerd.

De CDA-fractie is ervan overtuigd dat het uitreiken van de prijs jaarlijks een mooie foto in de kranten zal opleveren van de wethouder met blije jonge kunstenaars, maar vraagt zich af of het college met het uitreiken van deze prijs wel de juiste prioriteiten legt. Zo vraagt het CDA aan het college onder andere of het uitdelen van belastinggeld bijdraagt aan het bereiken van de laagste werkloosheid in Nederland en waarom het college specifiek met één onderwijsinstelling deze afspraak heeft gemaakt. Ook vraagt het CDA of het college van plan is voorwaarden te stellen aan de besteding van de prijs. Als dit niet het geval is dan vraagt de partij zich af of de prijs zal verdwijnen aan biertjes in de kroeg en het budget daarmee beoogd is als stimuleringsmaatregel voor de Utrechtse horeca.

9 Reacties

Reageren
  1. Tja

    En we gaan weer eens op de populistische tour, gelet op de afsluitende zin. Lekker makkelijk scoren weer van het CDA.

    Natuurlijk heeft het CDA een terecht punt, wanneer het zich afvraagt waarom er met 1 onderwijsinstelling een dergelijke deal gemaakt wordt en niet met alle onderwijsinstellingen

    MAAR! Wanneer stelt het CDA vragen als er miljoenen subsidies naar het bedrijfsleven gaan; het bedrijfsleven dat zichzelf zou moeten bedruipen? Of wanneer bevriende bouwbedrijven voorgetrokken worden bij aanbestedingen binnen de gemeente of wanneer lobbyclubs zaken wel gedaan krijgen (Corio) waar de bevolking democratisch tegen heeft gestemd?
    Zet deze 5.000 euro eens af tegen de miljoenen die in loze evenementen gestopt worden (Vrede van Utrecht, Europese hoofdstad cultuur, of een Tour de France) evenementen waar alleen het grote bedrijfsleven en de zittende elite beter van wordt. Waarschijnlijk wordt deze 5.000 euro gewoon geïnvesteerd in een eigen bedrijf (precies zoals de rechtse partijen het graag zien), want het merendeel van de kunstacademiestudenten begint een eigen bedrijf of wordt ZZP’er. Kan daar eens onderzoek naar gedaan worden in hoeverre HKU studenten wel niet de lokale economie aanjagen?

    Ik word een beetje kotsmisselijk van dat populistische geblaat dat het niveau van de politiek zienderogen achteruit doet hollen. Alles voor bühne en voor de zeteltjes. Misschien moeten politici eens wat meer op de “pot” passen en gaan besturen i.p.v. zich bezig te houden met de publieke opinie. Het gaat niet om scoren, maar om verstandig op onze stad en gemeenschap passen! Zo zou het moeten zijn althans.

    Dan nog even een (loos) rekensommetje, zoals bij rechtse voorstellen ook altijd gedaan wordt (ik heb er altijd een hekel aan, want het deugt niet). Deel 5.00 euro eens door 330.000 inwoners en ervaar hoeveel cent jou als inwoner deze prijs kost, per jaar!

  2. Tja

    5.000 euro gedeeld door 330.000 inwoners dus.

  3. Frank

    Zoals de waard is vertrouwt hij zijn gasten is hier wel heel erg van toepassing. Kennelijk zouden de CDA leden in dezelfde positie als de betreffende HKU student zich wel stijf zuipen.
    De realiteit is dat de gemiddelde beste HKU student waarschijnlijk verrekte goed weet dat hij of zij met zo’n bedrag een start kan maken in de sector.

  4. Bert

    Het CDA onwaardig. Haar vooroordelen (student, kunst, kroeg) komen wel erg duidelijk naar voren. Al met al geen fijngevoelige actie van haar. Is het CDA de weg kwijt?

  5. Fab

    Wat een benepenheid weer. Men wil als creatieve stad op de kaart, graag pronken met allerlei talent. En laat al tijden zelf zien dat er daar nogal wat aan schort bij deze Gemeenteraad. Het leentjebuur spelen van ideeën gaat oeverloos door gevolgd door een matige, krakkemigge of truttige uitvoering. Niet door de betreffende studenten. Daar zit veel talent en zitten heel veel hardwerkende mensen tussen. Wat voegt het CDA daarin toe?

  6. Langeveld!

    De gemeente Utrecht moet zorgen dat het ondernemersklimaat gunstig is. Dit kan zorgen voor een aanzuigende werking van allerlei ondernemers wat goed is voor de werkgelegenheid van de stad. Een bedrag weggeven aan de beste student is discutabel. Het is de taak van een oppositiepartij hier vragen over te stellen. Moet de prijs gaan naar de student gaan met de hoogste cijfers of moeten er andere voorwaarden aan worden verbonden? Een echte prijs is dit natuurlijk niet. Verhoog het bedrag naar €25000 zodat de ondernemer in spe zich een jaar lang op zijn creatieve onderneming kan storten. Geen druppel op een gloeiende plaat.

  7. Ties

    Waarschijnlijk kost het geneuzel van het CDA hierover zelf ook een € of duizend…

  8. Ronald

    Kunstenaars blijven een bevoorrechte positie behouden kennelijk.
    Die CDA komt de laatste tijd erg zinnig uit de hoek, na hun eerdere kritiek op het afsluiten van de belangrijkste invalsweg van de stad.
    Dat ik dat ooit nog van het CDA zou zeggen… Doen ze toch iets goed.

  9. Tja

    & Ronald

    Welke bevoorrechte positie dan? De kunst en cultuurbegroting is een schijntje in dit land.

    Steek dit eens af tegen het bedrijfsleven dat miljoenen subsidie opeist. Subsidie trekken is stiekem een van de grootste rechtse hobbies.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).