VVD: ‘Visie college op Utrechtse Landgoederen mist ambitie’ | De Utrechtse Internet Courant VVD: ‘Visie college op Utrechtse Landgoederen mist ambitie’ | De Utrechtse Internet Courant

VVD: ‘Visie college op Utrechtse Landgoederen mist ambitie’

VVD: ‘Visie college op Utrechtse Landgoederen mist ambitie’

Nadat op 16 februari de ‘Toekomstvisie Landgoederen’ door de Utrechtse gemeenteraad werd aangenomen geeft de lokale fractie van de VVD in een bericht op haar website aan nog steeds niet tevreden te zijn met de plannen. Er is, volgens de VVD, in de visie veel te weinig aandacht voor het belang van de Utrechtse burgers.

Utrechters bezoeken de landgoederen Oud Amelisweerd, Nieuw Amelisweerd en Rhijnauwen om te recreëren en te sporten. En dat doet ze massaal, de landgoederen trekken per jaar ruim 1,5 miljoen bezoekers! Het Utrechtse belang is dus primair recreatie. Wat de VVD betreft zou de Utrechtse visie dus een ambitieus document moeten zijn om in díe recreatieve behoefte, die de komende twee decennia alleen maar zal toenemen, te voorzien. Het is daarentegen een extreem conservatieve visie, stelt de VVD. Geen uitbreiding van sportvoorzieningen, geen extra aanlegplaatsen voor (electro-)bootjes, geen ruimte voor extra horeca, geen ruimte voor kamperen bij de boer, geen kiosk, geen toiletvoorzieningen, geen extra barbecue of picknickplaatsen en ook geen oplossing voor het nijpende parkeerprobleem. Volgens de VVD mist de visie dus ambitie en is er geen oog voor de belangen van de recreant. De focus op ecologie, behoud van cultuurhistorische waarden (oude structuren), landbouw en dergelijke vindt de VVD op zich goed, maar een duidelijk boven-Utrechts belang. En dus een taak van provincie, rijk of van de gemeente Bunnik, want het gaat hier om landgoederen die niet in onze gemeente liggen, maar op het grondgebied van de gemeente Bunnik.

De VVD is daarmee van mening, dat deze visie voor de periode 2012-2032 nu al hopeloos achterhaald is en heeft daarom tegen de visie gestemd. De partij zegt erop te rekenen, dat een volgend college een nieuwe, liberale en op de toekomst gerichte visie op de Utrechtse landgoederen gaat maken.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).