Wethouder De Rijk: ‘Ook met braakliggende terreinen kun je iets leuks doen’ | De Utrechtse Internet Courant Wethouder De Rijk: ‘Ook met braakliggende terreinen kun je iets leuks doen’ | De Utrechtse Internet Courant

Wethouder De Rijk: ‘Ook met braakliggende terreinen kun je iets leuks doen’

Wethouder De Rijk: ‘Ook met braakliggende terreinen kun je iets leuks doen’

De gemeente gaat intensiever samenwerken met bedrijven als Vitens en Stedin. Dit om te voorkomen dat een straat twee keer in een jaar opgebroken moet worden. Ook wordt er nieuw ‘tijdelijk beleid’ gevoerd met betrekking tot braakliggend terrein. “Als een terrein voor langere tijd leeg staat, kan daar best iets leuks mee gebeuren.”

Dit maakte wethouder Mirjam de Rijk vanochtend bekend bij een toelichting voor plannen in de openbare ruimte voor de komende jaren. Voor alle projecten van dit jaar is door de raad een kleine 23 miljoen euro beschikbaar gesteld, eenzelfde bedrag als vorig jaar. “Dit moet vooral slimmer geïnvesteerd worden, dan is er met zo’n budget veel meer mogelijk.”

“Voorheen was niet in alle geledingen van de gemeente en aanverwante bedrijven duidelijk wat, waar precies gebeurde. Dat gaan we nu verhelpen. Als bijvoorbeeld Stedin ergens nieuwe gasleidingen gaat aanleggen, gaat de gemeente erbovenop zitten om te kijken of er niet direct ook nieuwe bomen gepland kunnen worden. Dit om te voorkomen dat een straat twee keer per jaar moet worden opengebroken.”

Braakliggend terrein

Er zijn verschillende lopende projecten in de stad die tijdelijk maar ook zeker voor de langere termijn gelden. Als makkelijk voorbeeld: het stationsgebied. Met het ‘tijdelijk beleid’ moet er voor gezorgd gaan worden dat ook deze plekken aantrekkelijk blijven.

“Als er voor een bouwproject in de stad, een terrein voor langere tijd braak komt te liggen, moet daar iets leuks mee gebeuren. Dat vergroot voor iedereen het woonplezier in de stad.”

2 Reacties

Reageren
  1. michiel linskens

    Dat is nou eens een goed idee! Had toch al wel eerder bedacht kunnen worden? Ga eens kijken wat gemeente de Bilt heeft gedaan na afbraak van sporthal bij de Kwinkelier. Parkje aangelegd, binnenkort komen er fitnesstoestellen.

  2. Ronald

    Dan moet er natuurlijk niet één van die opstandige NIMBY’s naast wonen, die Utrecht rijk is.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).