Atlete Dafne Schippers en hockeyer Sander de Wijn zijn woensdagavond in de Jaarbeurs uitgeroepen tot sportvrouw en – man van Utrecht 2017. Schippers is alweer voor de vijfde keer op rij winnaar. Voor hockeyer Sander de Wijn was het de eerste keer, na drie eerdere nominaties.
Schippers prolongeerde vorig jaar haar wereldtitel op de 200 meter en won brons op de 100 meter. Sander de Wijn werd Europees kampioen met Oranje en veroverde de landstitel met zijn ploeg Kampong, dat ook de prijs voor de beste sportploeg van 2017 pakte. Keet Oldenbeuving (skateboarden) won de Sportprijs in de categorie sporttalent. Wilma Boomstra (shorttrack) werd verkozen tot de beste sportcoach van 2017.
Iris van Maurik van volleybalvereniging Utrecht werd uitgeroepen tot sportvrijwilliger van het jaar. De prijs voor de beste vereniging van 2017 ging naar de drie samenwerkende Utrechtse atletiekverenigingen Hellas, U-Track en Phoenix.
De jury en het publiek bepaalden beiden voor de helft de uitkomst in de verschillende categorieën van de Sportprijs Utrecht. Tevens werd gisteren de winnaar van de beste sportfoto van het jaar bekendgemaakt. De foto van een jonge schaakmeester gemaakt door Kees Rutten kreeg de prijs van de vakjury. De publieksprijs ging naar de worstelfoto van Guido Paulig.
Videoverslag
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.