Club WAS in de wasruimtes van de Werkspoorkathedraal: ‘Het gaat om de totaalbeleving’

Beeld: Russcher Tekst & Beeld
Beeld: Russcher Tekst & Beeld

In de Werkspoorkathedraal opent pop up-club WAS op vrijdag 1 september zijn deuren. DUIC sprak met Veronique de Leon, programmeur van Elevation Events, over het nieuwe concept waarmee ze het Utrechtse nachtleven willen aanvullen. 

Veronique straalt als ze begint te vertellen over de komst van de club die komt in de wasruimtes van de Werkspoorkathedraal. “Ik ben een diehard clubber zoals dat heet, maar ga eigenlijk nooit uit in Utrecht. Er zijn hier een hoop hele toffe locaties zoals bijv. Basis, TivoliVredenburg en EKKO maar alsnog missen mijn collega’s en ik gewoon iets naar onze smaak.” Ze is blij dat daar nu verandering in gaat komen.

De nieuwe club moet namelijk iets gaan toevoegen aan het Utrechtse uitgaansleven. Het wordt een 21+ club met een eigen identiteit. “We willen bewust een wat meer volwassen doelgroep aanspreken, dit ook zodat iedereen lekker zichzelf kan zijn en geen vooroordelen over anderen heeft.”

De muziekstijl zal variëren van disco en house tot electro en techno. De organisatie wil een ander geluid naar de stad brengen door ook artiesten te laten optreden die hier zelden te horen zijn of zelfs nog nooit hebben gestaan. Daarnaast wil ze ook graag lokaal talent een kans geven. Bij iedere editie zal er daarom ook een Utrechter op het podium staan.

Totaalbeleving

Er zal ook een deurbeleid worden toegepast. “Bepaalde mensen zullen we eruit filteren. We vinden het fijn als mensen bewust duidelijk kunnen maken voor welke artiest ze komen. Grote groepen kunnen we dan ook weren. We zoeken echt mensen die specifiek voor de locatie, het feest en de muziek komen.”

De locatie is volgens Veronique een unieke plek en daarom “onwijs tof” om een nieuwe club te starten. “We willen een plek creëren waar mensen van begin tot eind bij willen zijn, een totaalbeleving.” De organisatie gaat daarom ook werken met langere sets. Op die manier krijgen artiesten de tijd om hun verhaal te vertellen. 

Uniek

De unieke locatie biedt meer dan alleen een dansvloer. Mensen kunnen ook door allerlei gangetjes eromheen dwalen en samenkomen in de ‘chill area’. De club gaat alleen open als de juiste artiesten kunnen worden uitgenodigd en zal maar 1 keer per maand open gaan. WAS is tot januari open, of de club langer open blijft is op dit moment nog niet bekend.

Tijdens het openingsweekend is WAS echter twee avonden geopend. Zowel op de vrijdag als op de zaterdag kan er tussen 23:00 en 07:00 uur gefeest worden. Binnenkort wordt de line-up bekendgemaakt en zijn er tickets verkrijgbaar via de website.