Het weekend van Jasper Fastl: “De nacht is van Utrecht, de dag van Amsterdam” | De Utrechtse Internet Courant Het weekend van Jasper Fastl: “De nacht is van Utrecht, de dag van Amsterdam” | De Utrechtse Internet Courant

Het weekend van Jasper Fastl: “De nacht is van Utrecht, de dag van Amsterdam”

Het weekend van Jasper Fastl: “De nacht is van Utrecht, de dag van Amsterdam”

Doordeweeks is hij Statenlid voor Groenlinks, voorzitter van de Wijkraad Overvecht en staat hij zo nu en dan achter bar in vrijwilligerscafé Averechts. Dit weekend verruilt Jasper Fastl de bar voor de techniek en speelt hij geluidsman bij Koningsnacht Rockt!. “Hoewel ik moet toegeven dat de bandleden vaak toch wel meer verstand hebben van de techniek.”

Koningsnacht Rockt, wat is dat?
“Al jaren wordt er buiten muziek gespeeld bij Averechts, dat begon kleinschalig maar is inmiddels wat groter gegroeid. Tenminste… het is nog steeds op straat, er is nog steeds geen podium en er is ook nog steeds geen verlichting, maar de betere Utrechtse bands zullen optreden en het wordt drukker bezocht.”

Hoe ziet jouw eerste Koningsnacht er uit?
“Die begint al vrijdagmiddag, met de voorbereidingen. De tent moet leeg en de spullen die naar buiten moeten, moeten we buiten klaar zetten. Om 18:30 zullen we beginnen met geluid maken, het café is dan wel al open.”

“Ik ben verantwoordelijk voor de techniek, een soort geluidsman dus. Hoewel ik moet toegeven dat de bandleden vaak toch wel meer verstand hebben van de techniek. Rond 01:00 uur beginnen de DJ’s, dus dan zit mijn taak er op en ga ik traditiegetrouw feesten. Vorig jaar lag ik om 06:30 uur in mijn bed. Even een schoonheidsslaapje doen en dan weer vroeg op. Rondje over de markt en daarna gewoon weer verder met een biertje er bij.”

En zondag?
“Zondag ga ik uitslapen, of bijslapen, hoe je het ook wil noemen. Geen café in ieder geval. In café Averechts is er sinds kort wel wat nieuws op zondag: café TrösT, voor mensen die een geliefde zijn verloren. Er wordt muziek gespeeld en gedichten voorgedragen over rouw en troost. Een mooi initiatief.”

Heb je nog een tip voor dit weekend?
“Blijf in Utrecht. De nacht is van Utrecht, de dag van Amsterdam. Maar ja, dat weet iedere Utrechter al.”

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).