Iedere donderdag zet DUIC de leukste uitgaanstip voor je op een rij. Welke films gaan er in première, zijn er nog leuke concerten en waar kunnen de voetjes van de vloer?
Film
Source Code

Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) schrikt ineens wakker in een trein. Tegenover hem zit een vrouw (Michelle Monaghan) die hij niet kent, maar zij hem overduidelijk wel. De beroepsmilitair heeft geen idee hoe hij in de trein terecht is gekomen. Het laatste wat hij zich kan herinneren, is een commandoactie in Afghanistan. Terwijl hij zich afvraagt wat er aan de hand is en hoe hij in de trein kwam, ontploft een bom. Dan wordt Stevens wakker in zijn legerkloffie in een capsule. Hij blijkt onderdeel uit te maken van een nieuw experiment van het Amerikaanse leger. Door middel van het computerprogramma Source Code, kan Stevens de laatste acht minuten van één van de inzittenden van de trein keer op keer herbeleven. Net zolang tot hij voldoende aanwijzingen over de terroristische aanslag heeft verzameld.
Source Code draait in Utrecht in City/Movies.
Trailer Source Code:
http://youtu.be/1JEwzNP1Kmg
Andere premières
- Rabat (Louis Hartlooper Complex)
- Penny’s Shadow (Camera/Studio en Pathé Rembrandt)
- Club Zeus (Louis Hartlooper Complex)
Muziek
Gratis Nationaal Concert met Giovanca

Het Nationaal Historisch Museum organiseert jaarlijke een gratis toegankelijk openluchtconcert in een groot publiekspark. Dit jaar is het de beurt aan het Utrechtse Wilhelminapark, waar twintig leden van het Koninklijk Concertgebouworkest, harpiste Lavinia Meijer en soulzangeres Giovanca Eerste Pinksterdag samen een concert geven.
Giovanca brak drie jaar geleden door met haar debuut Subway Silence, terwijl Meijer de Nederlandse Muziekprijs 2009 won en gezien wordt als één van de meest veelzijdige harpisten van deze tijd. Het 123 jaar oude Koninklijk Concertgebouworkest maakt deel uit van de canon van de Nederlandse muziekgeschiedenis.
Het Nationaal Concert begin om 15.30 uur en is rond 17.00 uur weer afgelopen.
Marike Jager
Nadat Marike Jager in 2003 de Grote Prijs van Nederland in de categorie singer-songwriter won, is er veel gebeurd. Jager gooide alle schroom van zich af en transformeerde van het ietwat schuchtere meisje-met-gitaar tot een volwassen muzikante die weet wat ze wil. De begin april verschenen nieuwe cd Here Comes the Night van de muzikante, tv-presentatrice en platenlabelbaas werd gemixt door meervoudig Grammy-winnaar Tchad Blake.
Marike Jager, vrijdag 10 juni in Tivoli De Helling. Voor tickets en info ga je naar de website van Tivoli.
De Nacht van Mulder

De oud-voetballer kreeg carte blanche voor de samenstelling van het programma van de tweede editie van ‘De Nacht’. Carice van Houten, de gast van de eerste editie, interviewt de columnist over zijn muzikale passies en de liefde, volgens Jan Mulder de rode draad in zijn programma.
Naast het Groot Omroepkoor en het Radio Filharmonisch Orkest, zullen ook de zangeressen Lilian Hak, Karlijn Sileghem, Nele Bauwens en Tine Embrechts optreden. De Vlaamse performer-kunstenaar Kamagurka verdedigt de stelling dat Vlaamse muziek beter is dan Nederlandse, terwijl pianist Guus Janssen zijn mix van klassiek, jazz en geïmproviseerde muziek ten gehore brengt. De piepjonge bluesrockband DeWolff uit Limburg, sluit de Nacht van Jan Mulder af.
De Nacht van Mulder, zaterdag 11 juni in Vredenburg Leidsche Rijn. Meer informatie en tickets via website Vredenburg.
Een vooruitblik:
Dansen
90’s Alternative
De 90’s Now-avonden zijn zo populair dat Tivoli ze in tweeën heeft geknipt: in Tivoli Oudegracht is de dance-editie en in Tivoli De Helling de alternative-editie! Want in de nineties had je natuurlijk niet alleen C&C Music Factory en Two Unlimited, maar ook Nirvana, Supergrass, Alice in Chains, Soundgarden, Radiohead, Hole en Smashing Pumpkins. En vergeet ook de beats niet, zeggen Urban Dance Squad, Underworld, Stereo MC’s en Osdorp Posse. Niet alleen maar gitaargeweld dus, maar wel alleen maar rauwe randjes. Kun je eindelijk je houthakkershemd weer uit de mottenballen halen!
90’s Alternative, zaterdag 11 juni in Tivoli De Helling. Meer informatie en tickets op www.tivoli.nl
Koude Kermis
In hun nieuwste voorstelling Koude Kermis, laten Anne van Rijn en Hanneke Drenth zien waarom zij het Amsterdams Kleinkunst Festival wonnen. Met hun bijzondere kijk op dagelijkse zaken en kleinmenselijk leed wisselen De Dames Voor Na Vieren clowneske scènes af met slapstick, absurde sketches en ontroerende liedjes over mensen, die op zoek zijn naar dat ene ding: geluk. Vinden ze dat of komen ze van een koude kermis thuis?
Koude Kermis van Dames Voor Na Vieren wordt vanavond en morgenavond gespeeld in Stadsschouwburg Utrecht.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.