In samenwerking met Accademia Amsterdam presenteert Paushuize op vrijdag 2 november de herontdekte (cantate)muziek van G.F. Händel (1685-1759) en zijn ten onrechte vergeten leermeester F.W. Zachow (1663-1712. Deze prachtige barokmuziek wordt gepresenteerd door een ‘spreekstalmeester’ en in context geplaatst van de monumentale ruimtes.
Het uitgebreide luxediner wordt verzorgd door topkoks van Huize Molenaar volgens het table d’hote principe: de gasten zitten aan tafels van maximaal 6 personen. Grote gezelschappen kunnen apart zitten. Muziek en diner vullen elkaar perfect aan: De gasten genieten van een door Huize Molenaar samengesteld menu met bijpassend wijnarrangement, terwijl de ‘licht verteerbare’ muziek prachtig tot haar recht komt in de historische omgeving. De internationale muziekvakpers en publiek zijn lovend over de eerste barokconcerten en cd van Accademia Amsterdam, met herontdekte cantates van Händels leermeester Zachow. Nu een tweede concertronde met als hoogtepunt het eerste ‘Concert Culinair’ in Paushuize Utrecht. Zachow was een bescheiden componist, kantor en organist in Halle. Hij verliet zijn stad nooit en werd alleen bekend als leermeester van de piepjonge Georg Friedrich Händel. De leerling werd wereldberoemd en schatrijk aan het Engelse hof. Nu blijkt Zachows werk minstens zo sprankelend en valt te horen waar Händel zijn kundigheid op baseerde. De uitvoerenden zijn solosopraan Fancine van der Heijden met het barokensemble Accademia Amsterdam.
Het ‘Concert Culinair’ vindt plaats op 2 november 2012. Inloop is om 18.30 uur. Tickets á 85 euro (79 euro voor donateurs en kortingsacties Utrechtse bladen) bestellen via het Amstel Impresariaat. Over Paushuize vindt u hier informatie op paushuize.nl.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.