Yoghurt Barn is het leukste restaurant van Utrecht. Dat heeft restaurantverkiezing.nl vandaag bekendgemaakt. Yoghurt Barn gaat nu door naar de landelijke competitie en strijdt mee om de titel: ‘Leukste Restaurant van Nederland’.
De Verkiezing van het ‘Leukste Restaurant’ draait om de ervaringen van de gasten van de restaurants. De stemmers geven daarvoor rapportcijfers en een geschreven beoordeling. Aan de hand van deze rapportcijfers en beoordelingen wordt er een ranglijst opgesteld.
Eigenaar van Yoghurt Barn Wouter Staal is heel tevreden met de uitslag. “We zijn ontzettend trots dat we hebben gewonnen, zeker ook omdat we pas 2 jaar bestaan. Het toont aan dat lekker maar vooral ook gezond eten iets is waar het publiek behoefte aan heeft.“
Via de social media heeft Yoghurt Barn een behoorlijke lobby gevoerd de afgelopen tijd. Op Facebook beloofde de zaak, die al twee jaar op de Vinkenburgstraat zit, een Happy Hour als het zou winnen; een uur lang gratis yoghurt. Yoghurt Barn geeft aan dat het Happy Hour zo spoedig mogelijk op de agenda komt te staan.
https://twitter.com/josiannezwart/status/525275514903478272
14 Reacties
ReagerenDe zuivelmaffia is weer groot in deze. Er zijn tig yoghurtvervangers die voortreffelijk smaken, beter zijn voor de gezondheid en vele malen minder milieubelastend.
De film Cowspiracy kijken mensen,
De yoghurtbarn is geen restaurant.
Nee Berta56 er zijn geen yoghurtvervangers die beter zijn voor de gezondheid en vele malen minder milieubelastend. En al helemaal geen vervangers die écht smaken als yoghurt.
Nou Jeroen dat is wel beetje kort door de bocht. Soja-yoghurt is een prima vervanger en stukken milieuvriendelijker. Waarom zou het moeten smaken als échte yoghurt? Wat is dat eigenlijk? Yoghurt uit de supermarkt soms? Griekse yoghurt? Yoghurt van de boer? Ook tussen “normale” yoghurts zijn grote smaakverschillen. Doe eens gek en probeer het eens een milieuvriendelijk alternatief.
Iets geheel anders: die Yoghurt Barn is natuurlijk net zo min als een ijssalon een restaurant…
Wat is milieuvriendelijker Otto? Yoghurt van koeien die hier om de hoek grazen op grasland of een soja vervanger hiervoor die op grote monocultuur sojaplantages in Zuid-Amerika is verbouwd waarvoor vele hectaren regenwoud is gekapt, dit per vervuilend schip naar Europa is getransporteerd en hier vervolgens fabrieksmatig met nogal wat energiekostende handelingen tot een yoghurtvervanger wordt verwerkt? Kun je me vertellen wat de milieuwinst van de soja precies is? En waarom moet het smaken naar ‘echte’ yoghurt? Omdat het wellicht de Yoghurt Barn heet en niet de Sojabarn?
@Jeroen:
http://www.milieucentraal.nl/themas/milieubewust-eten/zuinig-met-zuivel
Tsja, als je Basel conventie of lokale Europese soja zet tegenover standaard melkvee met krachtvoer ipv voornamelijk grasland te gebruiken dat ongeschikt is voor landbouw of in rotatie is. Die vergelijkingen zijn niet helemaal zuiver. Oneetbaar gras omzetten in eet- of drinkbare eiwitten is juist iets goeds. Nederland heeft een leefomgeving die uitermate geschikt is om zuivel te produceren. Als je vervolgens je oude melkkoeien ook nog tot gehakt kunt verwerken dan is dat helemaal mooi.
@Jeroen Tot viervijfde van de soja wordt verwerkt tot veevoer en Nederland is na China de grootste (gemodificeerde) soja-importeur ter wereld, tel uit je winst.
Terwijl planten alle eiwitten bevatten die je nodig hebt. Kwantitatief soms minder maar in kwaliteit gelijk, denk aan brocolli, spinazie, peulvruchten, noten, pindakaas en zo meer. Dierlijke eiwit heeft zelfs als nadeel dat het de opname van calcium blokkeert.
Kijkend naar de hoeveelheden voedingstoffen wint plantaardig over de brede linie:
http://s16.postimg.org/8c1lqc7ad/voedingsstoffen_plant_dier_china_study.png
De meeste sojaproductie bestaat dus voor de smaaksensatie, met gezondheid heeft het weinig te maken. Plantaardig eten betekent direct een flinke besparing op dierenleed, landbouwgrond en broeikasgassen.
Overigens, planteneters nemen niet als enige vitamine B12 erbij, bij gebrek aan eigen productie krijgt vee het als supplement toegediend. De een zijn dood is Bayer zijn brood. De zuivel- en vleesconsumptie draait dan ook om de belangen van een sector niets meer of minder.
Boe! Mensen grow up en laat die uier met rust. Koeienmelk is voor mijn kalf en nergens anders voor. Waarom denk je dat melk tjokvol groeihormonen zit?
@Clara19 Dat is bezijden het punt. Een sojadrink hoeft niet milieubewuster te zijn dan een yoghurt. Het ligt er maar aan wat de koe te eten krijgt, waar hij staat en onder welke omstandigheden de soja wordt gekweekt. Soja als rauw ingredient in zuivelvervangers schijnt ook weer niet erg gezond te zijn als je het in substantiele hoeveelheden binnenkrijgt en ten slotte je B12 verhaal. In relatie tot yoghurt is dat volgens mij een veganistenfabeltje. Net zoals dat er groeihormonen in zouden zitten (die zijn in de EU sowieso verboden)
In de reactie 26 oktober 2014 12:43 moet ‘De meeste sojaproductie’ zijn ‘Zuivel’.
@ Jeroen: zuivel en vlees hebben nagenoeg dezelfde voetafdruk en die is per definitie groter dan sojateelt voor menselijke consumptie: http://melkjekanzonder.nl/de-melkfeiten/milieu-impact/
Geen veganistenfabeltje, Catosal b12 is een wijdverbreid middel voor vee.
Die achterlijke vega’s ook altijd:
BOERDERIJ 29 oktober 2014
‘Melk is toch niet zo goed’
Mensen die regelmatig melk drinken, lopen een verhoogde kans op een vroegtijdige dood.
https://i.imgur.com/S4LfIDR.png
Ik ga mezelf niet herhalen Betsy. En Catosal B12 is een door een dierenarts voorgeschreven middel bij acute B12 deficiëntie bij vee door bijvoorbeeld ziekte. Geen standaard toevoeging op het dieet. Is het ook nogal duur voor en onzinnig bij melkvee.
Sorry, was voor Clara bedoelt.