De eerste realistische visualisaties van de mogelijke windturbines op industriegebied Lage Weide zijn nu online te bekijken.
De visualisaties, die onderdeel zijn van de testfase van het project, laten zien hoe de windturbines zich verhouden tot het industriële landschap van Lage Weide en de stedelijke skyline van Utrecht. Ze betreffen de eerste verkennende beelden voor de Milieu Effect Rapportage (MER), die aan de klankbordgroep getoond zijn.
Voorzitter Saskia Kluit van Energie-U vindt de beelden een bijdrage aan het vraagstuk welke veranderingen in uitzicht we acceptabel vinden en hoe sterk daarbij de wens is om bij te dragen aan een duurzame en energierijke samenleving.
Energie-U fonds
Initiatiefnemer van het windpark Energie-U, is van mening dat het project voor omwonenden voordelen heeft. De windturbines, die eigendom van gewone Utrechters zullen zijn, vullen het Energie-U fonds. Jaarlijks zal daardoor 50.000 tot 200.000 euro beschikbaar komen voor projecten in de omliggende wijken.
4 Reacties
ReagerenSchitterend. Gelijk plaatsen die handel!
Opvallend dat in alle visualisaties, meer dan 20 stuks niet 1x een woonwijk te zien is, waarbij het zicht tussen de huizen zichtbaar is…?!
Alleen vergezichten en van achter bomen, en vanuit industrieterreinen, snelweg. parken, etc…Waarom?
Is het beeld misschien te schokkend als er een 150meter hoge centrifuge op 500 meter van 20.000 huizen wordt gevisualiseerd en is de associatie met leefomgeving dan te groot?
zoveel mogelijk groene energie JA!
Ten koste van gezondheid en leefgenot van duizenden mensen, NEE!
@ Andy. kijk maar eens naar de visualisatie vanuit het Maximapark. Iedereen die er tussen woont (dus heel Terwijde) krijgt een ‘fijn’ uitzicht….
De windmolens zijn in de visualisatie zeer strategisch geplaatst, soms zelfs zo strategisch dat ik ze moest zoeken. De impact is niet realistisch weergegeven en ik vermoed dat iemand (van GL?) hier zijn plan er doorheen wil drukken zonder teveel weerstand vanuit de bevolking.
Ik verwacht een eerlijk beeld en ruimte om hier over te stemmen. Geen windmolens in de stad maar aan de rand van de stad is mijn mening. Ik hoop dat DUIC ons hierover op de hoogte houdt!