Daklozenopvang Vaartserijn sluit hoogstwaarschijnlijk volgend jaar de deuren. Dat meldt DeStadUtrecht.nl. Vaartserijn heeft twaalf opvangplekken voor ‘passanten’, terwijl er nog eens zestig voltijdplaatsen zijn.
In Utrecht moeten honderd van de 275 opvangplaatsen voor daklozen verdwijnen. Volgens directeur Jaap Broers ligt het voor de hand dat Vaartserijn wordt opgeheven, omdat het gevestigd is in een sterk verouderd pand. Wel zet hij vraagtekens bij het tempo waarin het centrum wordt afgebouwd.
“Er moeten wel voldoende plekken beschikbaar zijn waar voormalige daklozen begeleid kunnen gaan wonen. Er zitten nu wel nieuwe plekken in de pijplijn maar in de pijplijn kun je niet wonen”, zegt Broers op DeStadUtrecht.nl.
De gemeente Utrecht wil volgend jaar twee miljoen euro bezuinigen op de opvang van daklozen. Dat geld wordt vervolgens aangewend om te voorkomen dat mensen dakloos raken en in begeleid wonen van voormalig daklozen. Een voorstel dat directeur Broers van Vaartserijn steunt.
Directeur Jules van Dam van Tussenvoorzieningen, waaronder Sleep Inn en Noiz vallen, steunt het beleid, maar verbaast zich ook over het tempo. “Als je ziet dat mensen bij de Vaartserijn al niet weg kunnen omdat er geen woning voor ze beschikbaar is, dan vraag ik me af of 2012 haalbaar is. Zeker als je hoort dat ggz-instelling Altrecht ook plekken wil gaan extramuraliseren.”
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.